Vampire Weekend, Lil Uzi Vert, Rudimental i Sheck Wes na Open’er Festival 2019!

VAMPIRE WEEKENDPierwszy raz na Open’erze i pierwszy raz w Polsce. Dla fanów muzycznej alternatywy to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich lat. Imienny debiut Vampire Weekend z 2008 roku wymykał się standardowej definicji indie-rocka, między innymi poprzez wprowadzanie do ich twórczości elementów muzyki afrykańskiej. Ich kolejne albumy, „Contra” (2010) i „Modern Vampires Of The City” (2013) przyniosły im awans do pierwszej ligi najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki alternatywnej, a nawet nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej”. Wszystkie trzy dotychczasowe płyty trafiły do sekcji Best New Music i Best New Albums serwisu Pitchfork. Jak sami oznajmili, ich nowy album jest już skończony. Premierę zaplanowano na przyszły rok.
LIL UZI VERTPodczas gdy fani amerykańskiego rapera i wokalisty wyczekują premiery albumu „Eternal Atake”, my już dziś ogłaszamy – Lil Uzi Vert wystąpi na Open’erze! Od 2015 roku i premiery mixtape’u „Luv Is Rage” raper wspinał się po kolejnych szczeblach popularności. W 2017 roku zaczęto mówić o nim naprawdę głośno, dzięki współpracy z Migos („Bad And Boujee”), która zaowocowała pierwszym numerem jeden na liście Billboardu. Niedługo potem doczekał się swojego pierwszego solowego kawałka („XO Tour Lif3”) w Top 10 zestawienia. Do dziś może poszczycić się współpracą między innymi z Gucci Manem, Kanye Westem oraz Travisem Scottem. Chociaż, dość zaskakująco, sam raper podkreślał, że jego marzeniem jest nagrać kawałek z… Marilynem Mansonem.
RUDIMENTALO tym, że ich muzyka jest wprost stworzona do festiwalowych szaleństw, uczestnicy Open’era mogli się przekonać w 2014 roku. Teraz Rudimental w pełnym składzie wraca do Gdyni z nowym albumem i ponownie rozgrzeje publiczność mieszanką drum’n’bassu i r’n’b oraz przebojami „Waiting All Night”, „Not Giving In” „Bloodstream” czy „These Days”. Od czasu głośnego debiutu w 2013 roku Piers Aggett, Amir Amor, Kesi Dryden i DJ Locksmith, zdążyli zarazić swoją muzyką zarówno miliony fanów, jak i gwiazdy światowego popu. Do dziś zasłynęli między innymi współpracą z Major Lazer, Macklemorem, Edem Sheeranem, Johnem Newmanem czy Ellą Eyre.
SHECK WESZ Harlemu na scenę Open’era! Khadimou Fall, znany jako Sheck Wes, to amerykański raper senegalskiego pochodzenia, który jeszcze jako nastolatek podpisał kontrakt z Kanye Westem i Travisem Scottem. Po niesamowitym sukcesie kawałka „Mo Bamba” (ponad 90 milionów odtworzeń w serwisie YouTube) oraz świetnie przyjętych „Live Sheck Wes Die Sheck Wes” czy „Chippi Chippi”, fani doczekali się w końcu debiutanckiego albumu „Mudboy”, który miał premierę w październiku i zbiera bardzo dobre recenzje (płyta trafiła do sekcji Best New Music słynnego serwisu Pitchfork). Chociaż w swych kawałkach Sheck Wes skupia się głównie na wątkach autobiograficznych i życiu na ulicach Nowego Jorku, w “Jiggy On The Shits”, nie zabrakło również wersów będących ukłonem w stronę jego senegalskich korzeni.
Bilety EARLY BIRD w sprzedaży (do 17.12 lub do wyczerpania puli) Karnet 4 DNI – 519 PLNKarnet 4 DNI + pole namiotowe – 619 PLNKarnet weekendowy (pt + sob) – 399 PLNKarnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 469 PLN Bilety dostępne na www.altersklep.pl lub www.ebilet.pl