SCORPIONS: wyjątkowe wydawnictwa na 50-lecie zespołu!

image002-16

Scorpions świętują 50-tą rocznicę powstania zespołu wydając reedycje swoich najlepszych płyt. Zremasterowane albumy z lat 1977-1988, zawierające niepublikowane dotąd materiały, ukażą się 6 listopada na 180 gramowych vinylach, CD i DVD. 

Na wydaniach DVD znaleźć będzie można koncerty, wywiady z zespołem, fragmenty programów telewizyjnych i teledyski. Alternatywne wersje wielkich hitów, surowe miksy i wykonania live umieszczone zostaną na CD.  Wśród dostępnych formatów ukaże się również limitowany box składający się z 8 vinyli. Trailer zapowiadający jubileuszowe wydawnictwa:

 

W 1965 roku pochodzący z Hanoweru zespół wyruszył w drogę, która jak się później okazało, wiodła do okoła świata i sprawiła, że Scorpions stali się jednym z największych zespołów rockowych świata. Sukces nie przyszedł natychmiast, lecz był budowany przez lata. Po 4 pierwszych albumach grupa nagrał 8 albumów wydanych w latach 1977 – 1988, przy których pracował producent Dieter Dierks. Krążki te zdefiniowały brzmienie i styl Scorpions. Od tego czasu grupa sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Dla całych pokoleń fanów hard rocka, kompozycje takie jak „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Holiday”, „Big City Nights” czy „Blackout” stały się najważniejszymi utworami w historii muzyki.

 

Scorpions zawsze byli zespołem mistrzów gitary: Rudolf Schenker, Michael Schenker, Uli Jon Roth i Matthias Jabs uważani są za najlepszych gitarzystów wszechczasów. Zespół może się też pochwalić jednym z najlepszych głosów w historii rocka, a wkład Klausa Meine w sukces zespołu ciężko przecenić. W ciągu kilku lat po wydaniu albumów „Taken By Force” i „Tokyo Tapes” Scorpions stali się gwiazdami w Japonii, Europie, Północnej i Południowej Afryce, a także w byłym Związku Radzieckim i w południowo-wschodniej Azji. Każdy kolejny album był promowany ś‌wiatową trasą koncertową, a Scorpions doczekali się nieoficjalnego tytułu jednego z najlepszych koncertowych zespołów na kuli ziemskiej.  Ich legendarny koncert „Rock in Rio” obejrzało na żywo 350 tysięcy ludzi.

 

Muzycy Scorpions mówią o jubileuszowych wydawnictwach: Ciężko jest podsumować 50 lat w kilku słowach. Słuchając wszystkich tych piosenek, wśród nich wielu nigdy nie wydanych, nagranych w jednym z naszych najbardziej kreatywnych momentów, niemal cofnęliśmy się w czasie. To był dla nas wzruszający projekt – gdy słuchaliśmy archiwalnych nagrań, wczesnych wersji dobrze znanych utworów Scorpions. powracały wspomnienia, a my na nowo odkrywaliśmy nasze dokonania. Pracowaliśmy też nad poprawieniem jakości dźwięku, zachowując jednak oryginalne brzmienie.

 

W ramach 50-lecia Scorpions ukażą się zremasterowane albumy: 

 

  • Taken By Force (1977): CD / LP + CD

 

  • Tokyo Tapes (1978): 2 CD / LP+2CD

 

  • Lovedrive (1979): CD+DVD / LP+CD

 

  • Animal Magnetism (1980): CD / LP+CD

 

  • Blackout (1982): CD+DVD / LP+CD

 

  • Love At First Sting (1984): 2CD+DVD / LP+2CD

 

  • World Wide Live (1985): CD+DVD / 2LP+2CD

 

  • Savage Amusement (1988): CD+DVD / LP+CD

 

  • Limitowany Box 8 LP: Taken By Force, Tokyo Tapes, Love Drive, Animal Magnetism, Blackout, Love At First Sting, World Wide Live, Savage Amusement.