Fani pomogli nakręcić teledysk Slasha! Zobacz klip do „Mind Your Manners”

Slash poprosił niedawno fanów o pomoc w nakręceniu teledysku do utworu „Mind Your Manners” z ostatniej płyty „Living The Dream”.

Prośbę Slash (gitara), Myles Kennedy (wokal), Todd Kerns (gitara basowa), Brent Fitz (perkusja) i Frank Sidoris (gitara rytmiczna) skierowali podczas ostatniego, dwugodzinnego, wyprzedanego koncertu z zakończonej niedawno trasy koncertowej po USA, który odbył się w Palladium w Hollywood. Fani rejestrowali zespół w akcji za pośrednictwem aplikacji Cinebody, którą następnie reżyser i montażysta Clifton Collins wykorzystał do stworzenia gotowego wideoklipu.

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators – „Mind Your Manners”

Muzycy nie zapomnieli oczywiście podziękować fanom za pomoc.

„Wspaniale było zaangażować fanów w powstanie teledysku. Wykonali wspaniałą pracę! Podobnie Clifton, który wszystko pięknie zmontował” – mówił Slash.

Piosenka „Mind Your Manners” doczekała się wcześniej pochwał z serwisu Loudwire („najbardziej zapadający w pamięć rockowy singel”) czy magazynu „Rolling Stone”. Pochodzi z albumu „Living The Dream”, który ukazał się we wrześniu 2018 roku. Promował go singlowy utwór „Driving Rain”, który dotarł do Top 5 na amerykańskiej liście Rock Radio.

Płytę „Living The Dream” wyprodukował odpowiedzialny również za brzmienie albumu „World On Fire” z 2014 roku Michael „Elvis” Baskette (m.in. Alter Bridge, Iggy Pop, Incubus). Materiał wypełniło 12 utworów. Okładka to dzieło wybitnego artysty Rona Englisha. Recenzenci uznali, że „Living The Dream” to najlepsze dzieło w dorobku Slasha od czasu rozpadu grupy Velvet Revolver.

Przypomnijmy, że poprzednie dokonania Slasha i „Konspiratorów”: „Slash”, „Apocalyptic Love” i wspomniana płyta „World On Fire”, znalazły się w Top 10 Billboardu. Oprócz tego wirtuoz gitary ma na koncie dwa materiały pod szyldem Slash’s Snakepit: „It’s Five O’Clock Somewhere” (1995) i „Ain’t Life Grand” (2000).

Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators powrócą do Polski! W ramach europejskiego tournée 12 lutego 2019 roku wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie.