PREMIERA: Meryl, Gerard i dobre duchy w nowym teledysku projektu Kucz/Bilińska

Prezentujemy teledysk do utworu „Lobster” projektu muzycznego Kucz/Bilińska.

Konrad Kucz i Karolina Kozak napisali piosenkę, która od pierwszych dźwięków przywodzi na myśl lato, słońce, gorące leniwe popołudnie. Ola Bilińska nie mogła oprzeć się pokusie tego muzycznego leniwego rozmarzenia, a że jest kobietą i nie waha się tego użyć – do zmysłowej melodii dopisała równie zmysłowy tekst. „Chłopcze – słońce dzisiaj tak uwodzi… Chłopcze – nie poproszę drugi raz… ” śpiewa po angielsku, uwodząc swego adresata – i słuchacza – wyciągając go zza biurka i sterty książek na słońce, w zieleń, w swoje muzyczne objęcia i w muzyczne objęcia swojego głosu… Teledysk do utworu „Lobster” dopisał kolejną warstwę do tekstu, opowiadając historię o tym, jak łatwo jest będąc ze sobą – być obok siebie. Dobrze, że nad dwójką głównych bohaterów, próbujących znaleźć nić porozumienia czuwały dobre duchy – Kucz i Bilińska
Zapraszamy do obejrzenia wideoklipu:

Twórcami teledysku są Przemysław Mielniczuk (reżyseria i scenariusz) oraz Tymon Tykwiński (operator), autorzy klipów m.in. Natalii Sikory, Fisz Emade, Olgi Polikowskiej. Za produkcję odpowiada Eye One Studio oraz Wytwórnia Muzyczna MTJ (producent wykonawczy). W klipie obok Oli Bilińskiej (Duch) i Konrada Kucza (Ciągle pojawiający się w tle mężczyzna) wystąpili Agata Kotlicka jako Meryl oraz Miłosz Karbownik jako Gerard.
Singiel pt. „Lobster” to druga zapowiedź albumu projektu muzycznego Kucz/Bilińska, który ukaże się wiosną 2019 roku. 
Utwór dostępny jest w serwisach muzycznych: http://l.mtj.pl/Lobster
okładka: Lobster

okładka: Lobster

Kucz/Bilińska to świeża energia na polskiej scenie muzycznej. Ola Bilińska i Konrad Kucz, których twórczość mieliśmy okazję poznać w innych projektach, po raz pierwszy połączyli muzyczne siły, przedstawiając materiał wyjątkowy a jednocześnie czerpiący z dotychczasowej twórczości artystów.
Bio:
Ola Bilińska – wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na język angielski. W 2010 założyła swój autorski, mistyczno-folkowy zespół BABADAG, w międzyczasie działając w przeróżnych zespołach o przeróżnych stylistykach – od miejsko-folkowych PŁYNÓW, przez neo-bigbitową MUZYKĘ KOŃCA LATA, czy śpiewając ze ZBIGNIEWEM WODECKIM I MITCH AND MITCH. Współpracowała lub współpracuje z takimi postaciami muzycznej sceny jak: Maciej Cieślak, Raphael Rogiński, Macio Moretti, Andrzej Smolik, Pablopavo, Konrad Kucz czy Paweł Szamburski.
Konrad Kucz jest autorem muzyki do programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych i sztuk teatralnych m.in. Teatru ACADEMIA prof. Romana Wożniaka. Autor wielu płyt z autorską muzyką instrumentalną. Spektrum jego inspiracji sięga od muzyki współczesnej, folku, muzyki industrialnej, elektronicznego rocka, klasycznego ambientu aż po muzykę klubową. Rozdziela jednak autorską twórczość od projektów z kręgu muzyki popularnej. Bardzo ceni sobie formę twórczej kolaboracji z ciekawymi osobowościami. Działa w różnych środowiskach, co sprawia, że trudno jednoznacznie sprecyzować obszar jego działalności. Współpracuje z wydawnictwami: PARIS MUSIC, JAZZBOY i REQUIEM. Jest współtwórcą projektów: FUTRO, NEMEZIS, KUCZ/KULKA, PRENTY, KUCZ/KLAKE.