Dziś premiera piosenki Na chwilę – obejrzyj klip!

Już dziś swoją premierę ma najnowszy singiel zespołu XXANAXX, zatytułowany „Na chwilę”.

POSŁUCHAJ CAŁEJ PŁYTY

Reżyserem obrazu jest Olga Czyżykiewicz a autorem zdjęć Adam Romanowski. Jak mówi Klaudia Szafrańska: „Teledysk przypomina o tym, jak ważny jest realny kontakt z drugim człowiekiem. Zatracamy się w świecie obrazów, zapominając o dotyku, mówieniu o swoich uczuciach, uważnym słuchaniu potrzeb swoich bliskich. Stajemy się coraz bardziej egoistyczni. Skupiamy się na patrzeniu w telefony, nie zauważając tego co dzieję się obok. Tekstem chcemy przypomnieć też, by spróbować żyć tu i teraz, czerpać jak najwięcej radości z życia, przestać ciągle za czymś gonić, zatrzymać się i delektować chwilą.”

Utwór „Na chwilę” to kolejna odsłona najnowszego albumu grupy XXANAXX, „GRADIENT”, który miał swoją premierę 26 października.

Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. XXANAXX nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań. Jedno pozostaje niezmienne: nowy album z pewnością odzwierciedla to, co dla XXANAXX najbardziej charakterystyczne – mięsiste, przestrzenne brzmienia dopełnione wyjątkowo zmysłowym wokalem. Nowym otwarciem w historii zespołu jest to, że aż trzynaście z czternastu utworów powstało w języku polskim.

GRADIENT to album koncepcyjny. Jak mówi Atari Wu: „Płyta składa się z dwóch części, które niczym tytułowy gradient wzajemnie się przenikają. Zarówno ja jak i Klaudia kochamy muzykę klubową ale równie bliskie są nam czarne brzmienia. Dlatego „Gradient I” to album oscylujący wokół gatunków takich jak r’n’b czy neo-soul, „Gradient II” to część płyty z klubową elektroniką. Oddajemy w ręce słuchaczy kolejny kawałek nas, tym razem w wersji podwójnego albumu”.

O tym jak nowy album XXANAXX brzmi na żywo można się będzie przekonać na najbliższych koncertach:

9.11 Gdańsk, Stary Maneż / 25.11 Kraków, Forty Kleparz / 30.11 Poznań, B17 / 6.12 Warszawa, Stodoła