Coria – zobacz występ podczas koncertu z okazji 150-lecia Katowic! Najnowsze wieści ze studia nagraniowego!

Damian w studio 2015
W ubiegłą niedzielę, 30 sierpnia, zespół Coria spotkało olbrzymie wyróżnienie – został zaproszony do wzięcia udziału w koncercie z okazji 150-lecia Katowic. Wśród wykonawców znajdowali się Artyści pochodzący ze Śląska m.in.: Pokahontaz, Ewa Farna, Irek Dudek, Grubson, Myslovitz czy Curly Heads. Kto przegapił występ Corii lub chciałby go sobie przypomnieć, może go teraz obejrzeć pod TYM linkiem.

Zespół Coria przebywa obecnie w studio nagraniowym, gdzie nagrywa następcę debiutanckiego albumu „Teoria Splątania”. Dominik Stypa, gitarzysta zdradza postęp prac:
„Obecnie zakończyliśmy nagrywanie partii gitar rytmicznych do 10 utworów na nowy album. W przeciwieństwie do poprzedniego krążka ‘Teoria Splątania’, gdzie w rzeczywistości tylko ja komponowałem oraz nagrywałem gitary, tym razem podzieliłem się tym tematem z drugim gitarzystą – Przemkiem Gieratem. Obecnie trwają pracę nad zarejestrowaniem przez Konrada Konopki śladów basu. Nad nagraniami czuwa Tomasz Andrzejewski – rewelacyjny gitarzysta i przyjaciel zespołu. W tym samym czasie w Jam Session Studio, Damian Bonczek nagrywa partie perkusji. W połowie września planujemy nagrać wokale. A później wysłać wszystko do mixu i masteringu do ZED STUDIO.”
A już wkrótce Coria zagra wspólną trasę z zespołami Illusion, Afromental, Power Of Trinity oraz The Sixpounder! Koncerty odbędą się w następujących miastach:
25.09 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska
02.10 – Łódź, Wytwórnia
09.10 – Warszawa, Progresja
17.10 – Wrocław, Hala Stulecia
3 listopada Coria zagra jako jeden z dwóch supportów podczas jedynego polskiego koncertu zespołu Europe!!!
Przypomnimy, zespół Coria wydał swoją debiutancką płytę w październiku ubiegłego roku. Album został zauważony w podsumowaniach roku zarówno wśród branżowej prasy, jak i wśród fanów rocka. Ostatnim promującym go singlem jest „Efuzja”. Teledysk do utworu zarejestrowano w ubiegłym roku podczas dwóch dużych imprez – festiwalu Festiwal Kolorów w Katowicach oraz Live Festivalu w Oświęcimiu, gdzie zespół Coria  poprzedzał formację Soundgarden.
Są młodzi, utalentowani i… gotowi na sukces. O kim mowa? O zespole Coria, który powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!! Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.”
Coria – skład:
Tomasz Mrozek – wokal
Konrad Konopka – gitara basowa
Przemek Gierat – gitara prowadząca
Dominik Stypa – gitara solowa
Damian Bonczek – perkusja
Coria – strony oficjalne:
www.facebook.com/coriapl