Lukas Graham, twórcy hitów „7 years” i „Mama Said” powracają! Dziś premiera albumu „3 (The Purple Album)”

Nareszcie! Fani wspaniałej, nominowanej do Grammy formacji Lukas Graham, autorów megahitu „7 Years”, doczekali się w końcu trzeciego albumu duńskich artystów. Płyta otrzymała tytuł „3 (The Purple Album)”. Promuje ją ujawniona niedawno piosenka „Not a Damn Thing Changed” oraz singiel „Love Someone”.

Posłuchaj albumu „3 (The Purple Album)”

Pierwszy singiel z albumu, „Love Someone”, to utrzymana w średnim tempie dość optymistyczna i niezwykle szczera piosenka, do której powstał piękny teledysk, pełny radości i miłości. W klipie pojawia się wokalista Lukas Graham Forchhammer, jego dziewczyna i córeczka Viola. „Piosenka opowiada o miłości, jakiej nigdy wcześniej nie czułem” – mówi o kompozycji Lukas.

Płyta „3 (The Purple Album)” to następczyni przebojowego krążka „Lukas Graham (Blue Album)” z 2015 roku z megahitem „7 Years”, który był numerem jeden w 13 krajach i uzyskał trzy nominacje do Grammy. Przypomnijmy, że promując drugi album, Lukas Graham wystąpił także w Polsce.

Zobacz teledysk do singla „Love Someone”

Piosenki na „3 (The Purple Album)” powstawały w Kopenhadze i Los Angeles. Wokalista Lukas Graham Forchhammer dostał wsparcie w studiu od Mortena „Rissi” Ristorpa, Mortena „Pilo” Pilegaarda, kompozytora Stefana Forresta i inżyniera dźwięku Davida LaBrela. Partie instrumentów zarejestrowali też Magnus Larsson (gitara basowa, chórki) i Mark „Lovestick” Falgren (perkusja, chórki). 30-letni Lukas stworzył utwory dojrzalsze, odbijające jego przeżycia z minionych trzech lat. Tytuł wziął się stąd, że jego córeczka Viola niedawno skończyła trzy latka. „To bez dwóch zdań dojrzalsza płyta, ale jest w niej też więcej życia” – zapewnia duński wokalista.

Tracklista „3 (The Purple Album)”:

1. Not a Damn Thing Changed
2. Lullaby
3. You’re Not the Only One (Redemption Song)
4. Love Someone
5. Promise
6. Stick Around
7. Unhappy
8. Everything That Isn’t Me
9. Hold My Hand
10. Say Yes (Church Ballad)

Lukas Graham to obecnie grupa trzyosobowa, którą tworzą charyzmatyczny wokalista Lukas Forchhammer, basista i śpiewający w chórkach Magnus Larsson oraz śpiewający także w chórkach perkusista Mark „Lovestick” Falgren. Grupa powstała w 2010 roku w słynącej z bujnego artystycznego życia kopenhaskiej Christianii. Ponieważ inicjatorem był uczący się kiedyś klasycznego śpiewu w chórze Lukas Graham Forchhammer, zespołowi nadano nazwę składającą się z dwóch jego imion. Muzycznie grupa miesza wyrafinowany pop, soul oraz elementy hiphopowe.