Zgłoś udział w Imielin Blues Festival

Do 10 listopada organizatorzy Imielin Blues Festival czekają na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby powalczyć o zwycięstwo w tegorocznym konkursie festiwalowym. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne oraz występ podczas głównego koncertu imprezy.

Dziewiąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 17-18 listopada, a jej gwiazdami będą weterani bluesowej sceny Zdrowa Woda oraz zafascynowany Hendrixem amerykański gitarzysta i wokalista Chaz De Paolo. 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową – podkreśla Grzegorz Kapołka, dyrektor IBF oraz przewodniczący konkursowego jury.

Materiały można przesyłać zarówno pocztą tradycyjną (na adres: DK Sokolnia, 41-407 Imielin, ul. Imielińska 29 z dopiskiem „Blues Festival”), jak i elektroniczną (mail: sokolnia@imielin.pl).

Karta zgłoszenia oraz regulamin są do ściągnięcia pod tym linkiem: https://www.dropbox.com/sh/12kx4ba04gpzjq9/AACOQIguK3-yfnrDqfHAz0eXa?dl=0

Najciekawsze propozycje zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. W nim wykonawcy zagrają na żywo na scenie DK „Sokolnia” w pierwszym dniu festiwalu. Początek przesłuchań konkursowych w samo południe.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Zdrowa Woda – zespół świętujący w tym roku jubileusz trzydziestolecia działalności. Grali na największych bluesowych oraz rockowych festiwalach z Rawą Blues, Jarocinem i Przystankiem Woodstock na czele. Grupa od samego początku związana jest również z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Natomiast w niedzielę, na finał Imielin Blues Festival, zagra Chaz De Paolo. To amerykański gitarzysta i wokalista, grający elektrycznego bluesa z rockowym pazurem. Regularnie koncertuje w Europie, rocznie daje około 150 koncertów. Polskiej publiczności znany jest nie tylko z solowych występów, ale także ze wspólnego tournée z Leonem Hendrixem – bratem legendarnego Jimiego.

– Zapraszam młodych, utalentowanych artystów do spróbowania sił w konkursie, a fanów bluesa do odwiedzenia Domu Kultury „Sokolnia”. To zaledwie kwadrans jazdy samochodem od centrum Katowic! – mówi dyrektor Imielin Blues Festival.

Fanpage na facebooku: www.facebook.com/imielinblues