Sprawdź się w grze Iron Maiden Speed Of Light. Premiera albumu The Book Of Souls już 4 września

image002

Pod koniec XX wieku legenda heavy metalu, grupa Iron Maiden, wypuściła grę „Ed Hunter”, której bohaterem była maskotka zespołu, Eddie. W przededniu premiery 16. studyjnego albumu zespołu, „The Book Of Souls”, możemy zagrać w kolejną grę sygnowaną przez Żelazną Dziewicę z Eddie’em w roli głównej. Jej tytuł to „Speed Of Light”.

 

Tak samo jak oldschoolowa 8-bitowa gra, starszym fanom mogąca kojarzyć się z „Montezuma’s Revenge”, „River Raid” albo „The Goonies”, która dostępna jest na stronie Iron Maiden pod linkiem:

http://speedoflight.ironmaiden.com/, zatytułowany jest pierwszy numer promujący album „The Book Of Souls”. Premiery płyty doczekamy się już w najbliższy piątek, 4 września 2015 roku.

 

Autorem zarówno gry, jak i wideoklipu do piosenki, jest Llexi Leon, wielki fan Iron Maiden, do tej pory znany z kultowej serii komiksów „Eternal Descent” oraz z pracy na rynku gier komputerowych.

 

Wideoklip do piosenki „Speed Of Light”, zawierający również fragmenty gry, można sobie przypomnieć klikając tutaj:

 

Do tej pory obraz obejrzano już ponad 5 mln razy!

 

Nagrany w Paryżu, w Guillame Tell Studios, album „The Book Of Souls”,  produkował Kevin „Caveman” Shirley. Płyta już zbiera doskonałe recenzje. W serwisie Blabbermouth przyznano jej 9,5 na 10 punktów, zaś recenzent napisał między innymi: „Jeśli decydujesz się na nagranie podwójnej płyty lepiej, żeby była w całości dobra. »The Book Of Souls« nie tylko jest dobra. Ona sprawi, że każdy metalowiec będzie płakał z radości. Bo ten zespół, który jest z nami już taki szmat czasu, zawsze stawia sobie za cel nie tylko zabawienie fanów. Iron Maiden stara się ich wprawić w zdumienie. I to właśnie zrobił”.

 

Podobnego zdania byli w angielskim „Metal Hammerze”, pisząc: „»The Book Of Souls” to gargantuiczna, emocjonalna podróż przez jedne z najlepszych kompozycji w karierze Iron Maiden, powodująca, że opłacało się czekać aż pięć lat”.

Przypomnijmy, że niedawno Iron Maiden ogłosili, że płytę „The Book Of Souls” promować będą na światowej trasie koncertowej, która odbędzie się w 2016 roku. Muzycy będą się przemieszczać po świecie nowym odrzutowcem Boeing 747 „Ed Force One”, pilotowanym oczywiście przez Bruce’a Dickinsona. Jeśli ktoś szczególnie interesuje się lotnictwem, więcej szczegółów technicznych o nowym samolocie zespołu może znaleźć pod tym linkiem na oficjalnej stronie Maidenów: http://ironmaiden.com/iron-maiden-and-the-book-of-souls-go-jumbo-on-massive-2016-world-tour.html.

 

Wiadomo już, że zespół po raz pierwszy wystąpi w Chinach. Zaś od maja do końca sierpnia 2016 roku planowane są koncerty w Europie. Miejmy nadzieję, że Iron Maiden po raz kolejny zawita do Polski, w której zawsze przyjmowany był niezwykle gorąco.

 

Na zakończenie dodajmy, że okładka „The Book Of Souls” jest dziełem Marka Wilkinsona (m.in. Fish, Marillion, Judas Priest). Piosenki podzielono na dwie płyty i trwają one łącznie ponad 92 minuty. To pierwsza podwójna studyjna płyta w historii Iron Maiden.

 

W komponowaniu piosenek brali udział wszyscy muzycy poza perkusistą Nicko McBrainem. Dwa utwory to samodzielne kompozycje Bruce’a Dickinsona. Taka sytuacja poprzednim razem miała miejsce 31 lat temu, na legendarnym albumie „Powerslave”.

 

Lista utworów:

CD 1:

 1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
 2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
 3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
 4. The Red And The Black (Harris) 13:33
 5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
 6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

 

CD 2:

 1. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
 2. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
 3. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
 4. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
 5. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

 

 

Formaty albumu „The Book Of Souls”:

 

 • Limitowana edycja 2CD deluxe w formie książki w twardej oprawie

 

 • Standardowa edycja 2CD

 

 • Potrójny czarny winyl

 

 • Wysokiej jakości pliki audio (mastering 24-bitowy pod kątem ITunes and oraz oinnych serwisów z muzyką w formacie cyfrowym)

 

 • Pliki audio zwykłej jakości (16 bit/ 44.1 kHz)

 

Poprzednia płyta Iron Maiden, „The Final Frontier” z 2010 roku, osiągnęła pierwsze miejsce na listach w aż 28 krajach. Za pochodzący z niej numer „El Dorado” Anglicy otrzymali nagrodę Grammy. W trwającej od 40 lat karierze Iron Maiden sprzedali na całym świecie ponad 90 mln płyt.