Autorzy megahitu „7 Years” powracają! Posłuchaj nowego singla Lukas Graham „Love Someone”

Nominowany do Grammy znakomity duński zespół Lukas Graham powraca w nowym składzie i z nową piosenką! Utwór „Love Someone” jest zapowiedzią trzeciej płyty formacji. Nosi tytuł „3 (The Purple Album)” i ukaże się 26 października 2018 roku. 

Autorzy superprzeboju „7 Years” to obecnie grupa trzyosobowa, którą tworzą charyzmatyczny wokalista Lukas Forchhammer, basista i śpiewający w chórkach Magnus Larsson oraz śpiewający także w chórkach perkusista Mark „Lovestick” Falgren.

Wspomniany singel zajął 1. miejsce na listach w 13 krajach i wspiął się na górę notowania Top 40 oraz Hot AC w Stanach Zjednoczonych, a także zajął 2. miejsce Billboard Hot 100. Sprzedał się w ponad 20 mln egzemplarzy oraz uzyskał nominację do Grammy.

Równie intymna i poruszająca jest piosenka „Love Someone”. Lukas mówi w niej o „miłości, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczył”. Do utworu powstał również teledysk, który można zobaczyć poniżej.

Zobacz – Love Someone

Artysta ma dziś 30 lat, jest zaręczony i został również ojcem córeczki o imieniu Viola. Dziewczynka ma dziś trzy latka – stąd trójka w tytule trzeciego albumu. Piosenki na „3 (The Purple Album)” powstały między wrześniem 2017 a kwietniem 2018 roku. Prace odbywały się w Kopenhadze i Los Angeles. W komponowanie zaangażowani byli również Morten „Rissi” Ristorp, Morten „Pilo” Pilegaard, Stefan Forrest i inżynier dźwięku David LaBrel. „To płyta dojrzalsza, ale ma w sobie więcej życia niż wcześniejsze” – zapewnia wokalista.

Album „3 (The Purple Album)” będzie następcą przebojowego „Lukas Graham” z 2015 roku, który dla odróżnienia od imiennego debiutu określono jako „Blue Album”. W Danii materiał aż dziewięć razy pokrył się platyną. Złoty status płyta uzyskała w Polsce. Duńczycy promując ten materiał, zagrali 20 marca 2017 roku w warszawskim klubie Stodoła.

Grupa Lukas Graham powstała w 2010 roku w słynącej z bujnego artystycznego życia kopenhaskiej Christianii. Ponieważ inicjatorem był uczący się kiedyś klasycznego śpiewu w chórze Lukas Graham Forchhammer, zespołowi nadano nazwę składającą się z dwóch jego imion. Muzycznie grupa miesza wyrafinowany pop, soul oraz elementy hiphopowe.