Intrygująca holenderska artystka Kovacs przedstawia album „Cheap Smell”!

Intrygująca zarówno głosem, jak i wyglądem holenderska wokalistka Kovacs (naprawdę Sharon Kovacs), która w 2016 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie European Border Breakers Award, przedstawia swój drugi album „Cheap Smell”.

POSŁUCHAJ ALBUMU „CHEAP SMELL”

„Cheap Smell” ukazuje się trzy lata po znakomicie przyjętej debiutanckiej płycie Kovacs „Shades Of Black” (8. miejsce na niemieckiej liście). Podczas pracy nad drugim albumem Kovacs wspierał między innymi Liam Howe (m.in. Adele, Lana Del Rey). Nagrania odbyły się w Londynie i Manchesterze. Co ciekawe, tytuł płyty jest nazwą zespołu, w którym Kovacs grała w czasach szkolnych.

„Cheap Smell”  to zestaw przejmujących utworów, w których artystka opowiada niesamowitym głosem o poważnych problemach życiowych. Album promowany był przez piosenki „Black Spider” oraz „It’s the Weekend”.

ZOBACZ KLIP DO SINGLA „It’s the Weekend”

Płyta „Cheap Smell” jest moją podróżą, której głównym celem jest nauczenie się bycia szczęśliwą i cieszenia się z tego, kim jestem. Zaakceptowanie pewnych aspektów siebie, chociaż mogą one nie być doskonałe.

– mówi o albumie Kovacs i dodaje:

„Cheap Smell” lekarstwo, lekarstwo na udręczoną duszę. Początek czegoś nowego, lepszego. Mam teraz wokół siebie ludzi, których kocham. Dzięki pracy nad tą płytą czuję się szczęśliwsza. Wiele nauczyłam się o sobie jako człowieku i artystce. Czuję się pewniej niż do tej pory.

W szkole Sharon grała i śpiewała w zespołach, brała też udział w konkursach talentów. Szybko dostrzeżono, że jest wybitnie zdolna. W wieku 19 lat trafiła do szkoły muzycznej w Eindhoven. Fascynowały ją wtedy takie wokalistki jak Billie Holliday, Nina Simone, Shirley Bassey, Amy Winehouse. Śpiewała wtedy również rocka i bluesa, odkrywając przy okazji, że tworząc muzykę, lubi łączyć gatunki.

W 2013 roku napisała do producenta Oscara Hollemana (Within Temptation, After Forever), któremu następnie zaprezentowała swoją interpretację słynnej piosenki Grace Jones „I’ve Seen That Face Before (Libertango)”. Producent szybko zaprosił Kovacs do swojego studia na nagrania, zachwycając się głosem Kovacs. Później powstała pierwsza EP-ka „My Love”, która osiągnęła sukces w Europie. Na szczyt wdrapała się na greckiej liście, do pierwszej dziesiątki dotarła w Holandii w notowaniu iTunes. Kolejnym etapem była debiutancka płyta „Shades Of Black” opowiadająca o dość mrocznym okresie w prywatnym życiu Sharon. Czasami jednak w ciężkich czasach powstają arcydzieła. Kovacs w trudnym dla siebie czasie napisała, chociażby znakomitą piosenkę „Diggin'”, która okazała się przebojem. Album został numerem 1 w Holandii, pozycję 8. zajął w Niemczech. Pojawił się na listach w aż 36 krajach.