ANIMATORS „Help Me Out” – nowy teledysk

Animators FOT. ŁUKASZ KORUS 27

Animators FOT. ŁUKASZ KORUS 27

 

Pochodząca z Sosnowca grupa Animators opublikowała teledysk do premierowej kompozycji „Help Me Out”

 

Powstała w 2009 roku grupa Animators ma na koncie dwa albumy studyjne („Magic. Madness. Memphis” z 2013 roku oraz „The Universe” z 2015 roku). W 2012 roku Animators otrzymali ogromną ilość nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i festiwalach w całej Polsce, między innymi na przeglądzie Liquid & Fire w Szczecinie, Widzewskiej Jesieni Muzycznej, FAZA Festiwalu, Rock Stars Pozytywna Energia, T-Mobile Zrób Głośniej, Festiwalu Emergenza, rockAUTOSTRADA, Zderzak, Go Red! Or Go Home.

 

W 2013 roku członkowie zespołu pojawili się między innymi w audycjach Mariusza Owczarka w radiowej Trójce i Bogdana Fabiańskiego w Radiu Dla Ciebie, „Rannym Kakao” w Radiu Roxy FM (obecnie Rock Radio), „Kasprologii” i „Sejsmologii” w Antyradiu, jak i w Muzycznej Strefie iTV. Ich teledyski „No!” (zdobywca tytułu Teledysk Tygodnia w portali Interia.pl) oraz „Letters” zobaczyć można było na antenie rbl.TV, 4fun.tv oraz większości krajowych portali muzycznych.Na przełomie lat 2013/2014 zespół doszedł do Top 20 zespołów w telewizyjnym show „X-Factor”, zbierając bardzo pozytywne opinie jury.

Wokalista i gitarzysta Bartosz Bednarczuk tak mówi o nowym materiale, którego zapowiedzią jest „Help Me Out”: „Nasze nowe kompozycje nawiązują prostotą i surowością brzmienia do szalonych i grunge’owych lat 90. Agresja, złość i swoisty bunt to znaki rozpoznawcze naszego nowego materiału. Po długim romansie z post rockiem czas na rock’n’rolla, w naszym prywatnym wydaniu”.
Z kolei perkusista Lesław Nowak dodaje: „Dotychczas kojarzeni byliśmy z przestrzenią, melancholią, pełnią brzmienia i przede wszystkim tym, że byliśmy kwartetem. Od niedawna jednak Animators to tercet, który stawia na energię wynikającą wprost z trzech instrumentów: gitary, basu i perkusji. Nasze kompozycje stały się bardziej surowe, energiczne i pełne rock’n’rolla. „Help Me Out” jest zapowiedzią nowego materiału, którego można spodziewać się już jesienią”.

 

Profil FB zespołu: https://www.facebook.com/AnimatorsOfficial