Slash prezentuje nowy singiel „Driving Rain” z nadchodzącej płyty „Living The Dream”! – Album dostępny w sprzedaży już 21 września!

Nowy album Slasha i Myles Kennedy & The Conspirators „Living The Dream” ukaże się 21 września 2018 roku. Legendarny gitarzysta ujawnił nie tylko tytuł płyty, ale również okładkę, tracklistę oraz pierwszy singiel – „Driving Rain”.

Posłuchaj

Główny riff do piosenki Slash wymyślił już dawno temu. „Pamiętam dokładnie, że próbowaliśmy ten riff po raz pierwszy z chłopakami z zespołu podczas trasy promującej album »World On Fire« w hali w New Hampshire” – wspomina gitarzysta. „To fajny gitarowy fragment, na którym zaczęliśmy budować resztę utworu na dalszej części trasy. Skończyliśmy w tym roku, a Myles Kennedy wymyślił wspaniałą melodię wokalu”.

„Riff Slasha przypomina mi stare nagrania Aerosmith. Jest w nim trochę funku, co przykuwa uwagę. Jeśli chodzi o tekst, jest to historia o kimś, kto pracuje w drodze – może to być muzyk, może też obwoźny sprzedawca. Co ciekawe, ten facet ma uzależnioną dziewczynę albo żonę, która co chwilę traci grunt pod nogami. To z kolei powoduje, że gość musi wracać do domu, by ratować ją i związek”. – mówi Myles Kennedy.

Produkcję płyty Slash powierzył sprawdzonemu przy okazji albumu „World On Fire” z 2014 roku fachowcowi, Michaelowi „Elvisowi” Baskette (m.in. Alter Bridge, Iggy Pop, Incubus). Materiał wypełni 12 utworów.

Okładka płyty „Living The Dream” to z kolei dzieło wybitnego artysty Rona Englisha.

Przypomnijmy, że poprzednie dokonania Slasha i Konspiratorów, „Apocalyptic Love” i wspomniana płyta „World On Fire”, znalazły się w Top 10 Billboardu.