Zobacz wyczekiwany klip do najnowszego singla Rudimental & Major Lazer „Let Me Live”! Gościnnie Anne-Marie oraz Mr Eazi!

Parę tygodni temu znakomity brytyjski zespół Rudimental opublikował przygotowany ze słynnym kolektywem Major Lazer utwór „Let Me Live”, który zapowiada się na przebój lata 2018. Do nagrania zespół zaprosił jedną z największych gwiazd młodego pokolenia, Anne-Marie oraz Mr Eazi.

Wiemy już, że utwór zespołu Rudimental – laureatów BRIT Awards – znajdzie się na trzeciej płycie, zatytułowanej „Toast To Our Differences”, której premierę zaplanowano na 7 września 2018 roku.

ZOBACZ KLIP DO SINGLA „LET ME LIVE”

„Let Me Live” to niesamowite połączenie współczesnego, świeżego, pełnego radości i optymizmu grania z pogranicza popu, hip-hopu i R&B, które reprezentuje Anne-Marie, a także świata muzyki klubowej i elektronicznej charakterystycznego dla Rudimental. Do tego w kawałku możemy usłyszeć kombinację dancehallu, EDM, reggae i electro house’u będącego znakiem rozpoznawczym Major Lazer. Za elementy afro beatu odpowiada natomiast  Mr. Eazi, a dodatkowo w  utworze słyszymy również wokale znakomitych Ladysmith Black Mambazo.

Zdjęcia do teledysku zrealizowano w Londynie i Johannesburgu, a odpowiada za nie Chris Saunders. Klip jest pełen barw, dobrej energii, radości, tańca i śpiewu.

Posłuchaj singla „Let Me Live”

Przypomnijmy, że debiutancka płyta Rudimental „Home” zdobyła szczyt notowania w Wielkiej Brytanii i zyskała status podwójnie platynowy, zaś w Polsce pokryła się złotem. Pochodzący z niej numer „Waiting All Night” z Ellą Eyre zawędrował na pierwsze miejsce listy singli i był wielkim przebojem również w naszym kraju!

Drugi album brytyjskiej grupy, „We The Generation”, powtórzył sukces debiutanckiego „Home” i zadebiutował na szczycie zestawienia albumów w Wielkiej Brytanii. W piosence „Lay It All On Me” pojawił się gościnnie Ed Sheeran. Anglicy zaprosili do nagrań także innych gości. W utworach słychać między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental, Ellę Eyre, w „Too Cool”. W „Needn’t Speak” pojawia się Lianne La Havas, a w „New Day” nieżyjący już Bobby Womack. Była to jedna z ostatnich piosenek, jakie wielki artysta nagrał w swoim życiu.