PEZET W NOWYM WYDANIU!

Reedycja płyty „Muzyka emocjonalna”, solowego minialbumu członka zespołu Płomień 81, Pezeta, już w sklepach!

Krążek ukazał się w 2009 r. w pięciu tysiącach egzemplarzy. Niespełna dziesięć lat po premierze, w związku z wielokrotnymi prośbami kierowanymi do artysty i niedostępnością pierwotnego wydania, Pezet zdecydował się na reedycję tytułu. Płyta jest już dostępna m.in. w salonach Empik, na empik.com, czy WhiteStore.pl. Nakład limitowany będzie również do pięciu tysięcy egzemplarzy.

Wersję cyfrową można znaleźć w serwisach z muzyką cyfrową: http://soundline.biz/PezetMuzykaEmocjonalna/

Muzycznie nic się nie zmieniło, pozostano przy pierwotnych wersjach nagrań, za które w większości odpowiedzialny jest nieżyjący producent związany ze środowiskiem hip-hopowym, Bartosz Zjawin.

Wydawnictwo zdobi natomiast zupełnie nowa szata graficzna utrzymana w konwencji tej pierwotnej. Autorem zdjęć jest Piotr Jakubowski.

Tak o reedycji mówi sam Pezet:

Po wielu latach nieobecności tego wydawnictwa na sklepowych półkach postanowiliśmy wydać reedycję.

Nakładu mieliśmy nigdy nie wznawiać, jednak po tak długim czasie, po tym jak ludzie/fani wciąż pytali o ten album, a ceny wydanych kiedyś nośników zaczęły wariować i osiągają jakieś chore wysokości na rynku wtórnym, padła decyzja o wznowieniu.

Album jest wydany w niezmienionej warstwie muzycznej, okładka niby też ta sama, a jednak nowa. Nowe zdjęcia oparte o ten sam pomysł, wykonane praktycznie w tych samych lokacjach, jednak jakoś odświeżają to wydawnictwo i być może nawet nadają jakąś wartość kolekcjonerską?

Z uwagi na osobisty charakter materiału, raper nie zdecydował się na współpracę z żadną wytwórnią – album wydał samodzielnie.