Plejada gwiazd muzyki w Uniejowie

W dniach 7. i 8. lipca 2018 Uniejów będzie gościł wiele znakomitych gwiazd polskiej piosenki, wielu znanych artystów, aktorów oraz twórców, którzy przyjadą to tego uroczego uzdrowiska, by wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – EARTH FESTIVAL. UNIEJOW 2018.

To nowoczesny i multimedialny festiwal, który oprócz rozrywki i ogromnej dawki pozytywnej energii ma także do przekazania ważne przesłanie: chcemy uświadomić nam wszystkim coraz bardziej widocznie postępującą degradację życia na Ziemi i relacji międzyludzkich, ocieplanie klimatu, brak wody, wycinanie lasów, wymieranie gatunków, zanieczyszczenie, wzrost konfliktów i agresji między ludźmi oraz wpływ każdego z nas na ten stan rzeczy.

Mamy nadzieję, że w ramach EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2018 nie tylko spotkamy się, by wspólnie miło spędzić czas, ale także by poznać i porozmawiać z ludźmi, którzy pragną coś zmienić i przyczynić się do poprawy jakości naszego środowiska i nas samych – mówią organizatorzy wydarzenia.

Wydarzeniem kulminacyjnym Festiwalu będzie niedzielny wieczorny Koncert Telewizyjny GWIAZDY DLA ZIEMI. Wystąpią na nim popularni polscy artyści: Kamil Bednarek, Agnieszka Chylińska, Grubson, Happysad, IRA, Kayah, Tomek Kowalski, LemON, Mrozu, Andrzej Piaseczny i Dzieci Teatru Studio Buffo. Koncert poprowadzą Anita Sokołowska i Maciej Dowbor a transmisję „na żywo” przeprowadzi Telewizja Polsat (niedziela, 08 lipca, godz. 20.00- 22.30).

W ciągu dwóch dni Festiwalu odbędzie się dużo imprez i spotkań, w tym Forum Ziemi, na którym oprócz Panelu Inteligentnego Rozwoju zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne:  „Do ostatniego drzewa” i  „Żalanasz- pusty brzeg” z udziałem twórców. Nasze zaproszenie przyjęli Edward Porembny oraz Ala Ase – reżyserka filmu dokumentu o Puszczy Białowieskiej

Forum Ziemi, współorganizowane przez Centrum Inteligentnego Rozwoju oraz Fundację Promocji Filmu Polskiego, będzie miejscem głębszych prezentacji problemów, dyskusji, inspiracji.

Pragniemy bowiem inspirować ludzi do małych zmian na lepsze w ich własnym otoczeniu oraz pokazywać przykłady takich działań. Dostrzegamy postępującą degradację jakości życia na Ziemi, w tym relacji międzyludzkich, dostrzegamy również coraz powszechniejszą świadomość, że działalność człowieka uruchomiła coraz trudniejsze do odwrócenia zmiany na Ziemi i wierzymy, że nawet najmniejsze działanie by powstrzymać tę degradację ma sens. Mała zmiana bowiem pomnożona przez miliardy ludzi na świecie daje zmianę globalną!

W czasie Festiwalu Uniejów odwiedzą znakomici twórcy, w ramach Kina Plenerowego odbędą się pokazy filmów fabularnych –  nagrodzonego na ostatnim Festiwalu Filmów w Gdyni „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Jakubem Gierszałem w roli głównej oraz filmu „Połów szczęścia w Jemenie’ z Ewanem McGregorem i Emily Blunt.

Podczas Festiwalu będą działać strefy innowacji, wynalazków, nowych technologii, gdzie prezentowane będą łaziki marsjańskie, pojazdy elektryczne i wynalazki polskich konstruktorów oraz strefy rozrywki i relaksu. Będą czynne wypożyczalnie m.in. skuterów elektrycznych. Wszystkie strefy czynne będą w sobotę w godzinach 12.00- 20.00 a w niedzielę w godzinach 10.00- 20.00.

Wstęp do wszystkich stref EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2018 będzie bezpłatny.

Nasz festiwal to szansa na wymianę doświadczeń i pomysłów, na wzajemne inspiracje i dzielenie się pozytywną energią tysięcy uczestników, a wszystko to odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji – w malowniczo położonym nad Wartą uzdrowisku termalnym z XIV wiecznym zamkiem i parkiem ze starodrzewiem. Uniejów wraz ze swoją wypływającą z głębi Ziemi gorącą solanką, z okolicznymi lasami sprzyja zdrowiu, regeneracji, nabieraniu sił, a także napełnia pozytywną energią i zachęca do życia w harmonii z Ziemią.  Realizuje projekty zrównoważonego rozwoju, wprowadzając wiele dużych i małych zmian, które sprzyjają podnoszeniu jakości naszego życia. Mieszkańcy chętnie uczestniczą w szkoleniach i wykładach na temat ekologii i geotermii, projektach wdrażających segregację śmieci, podnosząc swoją wiedzę i kształtując świadomość o otaczającym nas środowisku.

Partnerami EARTH FESTIVAL.UNIEJÓW 2018 są: Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów, Telewizja Polsat, Radio ESKA, Centrum Inteligentnego Rozwoju, Fundacja EDM+, Fundacja Promocji Filmu Polskiego, TrybEco, Lawendowe Termy i Hotel Kasztel w Uniejowie.

EARTH FESTIVAL przygotowuje Zespół FOR EARTH FOR US, złożony z profesjonalistów, ludzi mediów, marketingu, biznesu, twórców widowisk telewizyjnych i festiwalowych.

Organizatorem jest Visionair Mariusz Woźniczka.

Autorem koncepcji i Dyrektorem Generalnym Earth Festiwal jest Mariusz Woźniczka

Więcej informacji o wydarzeniu oraz o projekcie DLA ZIEMI DLA NAS (FOR EARTH FOR US) na
https://www.facebook.com/For-EARTH-for-US-393415607812981/

EARTH FESTIVAL. UNIEJÓW 2018 https://www.facebook.com/events/1273407076123040/