neena prezentuje nowy teledysk

Po fantastycznie przyjętym występie podczas tegorocznego Spring Break Festival, publikacji piosenki i video ‘Last Call’ związanego z Międzynarodowym Dniem Ziemii i rozpoczęciu solowego koncertowania neena nie zwalnia tempa i prezentuje nowy teledysk. Video do utworu ‘Answers’ zobaczyć można na oficjalnym kanale artystki w serwisie youtube:

Zobacz teledysk

Answers jest piosenką, która powstała jako ostatnia, tuż przed zakończeniem prac nad płytą ‘Flipside’. Opowiada o upływie czasu i o możliwości docenienia go, poznania życia, zamiast walczenia z nim. Jak mówi sama artystka: Ciągle gdzieś pędzimy, żałujemy niewykorzystanych szans, rozpamiętujemy, chowamy urazy, zamiast docenić to co mamy, celebrować chwilę. Właśnie o tym jest ta piosenka, o docenieniu chwil, z których składa się dany nam czas.

neena to 18 letnia wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów z Warszawy, która obecnie mieszka i tworzy w Wielkiej Brytani. W swojej muzyce łączy dźwięki akustyczne z energicznymi podkładami elektronicznymi, dokładając do tego swoje nietuzinkowe linie melodyczne oraz teksty, do których, jak mówi, przywiązuje ogromną wagę. Tworzona przez ostatnie dwa lata płyta ‘Flipside’ jest jej subiektywnym obrazem pięknej, ale i skomplikowanej rzeczywistości, w której, tak jak wielu jej młodych rówieśników, próbuje się odnaleźć. Pierwszy singiel z płyty, ‘The Game’ ukazał się w listopadzie zeszłego roku, otrzymując szereg pozytywnych opinii w mediach, m.in. będąc ‘Piosenką Dnia’ w Radiowej Trójce. Jej projekt ‘Last Call’, przeprowadzony z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemii, został  doceniony poprzez udział słuchaczy i aktywistów z wielu krajów, którzy razem z artystką stworzyli klip ilustrujący jej piosenkę o tym samym tytule.

Utwory do zbliżającego się wielkimi krokami debiutanckiego albumu ‘Flipside’ powstały we współpracy z cenionym producentem muzycznym Bartoszem Dziedzicem. Po dwóch latach neena wraca w nowej, zaskakującej odsłonie muzycznej i z pewnością nie pozwoli żadnemu słuchaczowi pozostać obojętnym.