Tank – Cliff Evans o nowej płycie “Valley Of Tears”

Tank%20-%20Valley%20Of%20Tears[2]-2
25 września ukaże się „Valley Of Tears”, nowa płyta legendy brytyjskiego heavy metalu – zespołu TANK. Już dziś można posłuchać fragmentów całej płyty w zapowiedzi, która jest dostępna w TYM miejscu.
Na stronie holenderskiego magazynu Bonavox ukazał się właśnie obszerny wywiad z gitarzystą zespołu, Cliffem Evansem, w którym komentuje on kulisy powstawania nowej płyty:
“Na naszych ostatnich płytach, ‘War Nation’ i ‘War Machine’, śpiewał fantastyczny wokalista Doogie White, który pomógł zespołowi wynieść się na wyższy poziom, otworzył nas na nową publikę, która nigdy wcześniej nie słyszała o zespole Tank. To był kierunek, w którym ja i Mick (Tucker) od dawna chcieliśmy iść, ale nam się nie udawało do czasu, kiedy zatrudniliśmy światowej klasy wokalistę. Dzięki Doogiemu zyskaliśmy brzmienie zbliżone do klasycznego rocka, ale gitary, czyli nasz znak rozpoznawczy, pozwolił nam w dalszym ciągu zachować typowe brzmienie Tank. Kiedy Doogie odszedł, aby dołączyć do ekipy Michaela Schenker’a, zdecydowaliśmy się pójść z Tank w mocniejszym kierunku. Z pomocą przyszedł nam były frontman Dragonforce, ZP Theart. Niektórym ludziom wybór ZP Thearta wydał się bardzo dziwny, ale my wiedzieliśmy, że da sobie znakomicie radę, że jest zdecydowanie jednym z najlepszych wokalistów. Zanim przystąpiliśmy do pracy nad ‘Valley of Tears’, ZP Theart grał przez dwa lata w koncertowym składzie Tank, więc kiedy weszliśmy do studia wiedział już doskonale, o co nam chodzi. Nowy album jest olbrzymim krokiem do przodu w kontekście tego, co nagraliśmy na naszych poprzednich albumach, a głos ZP, jego teksty są sporym elementem tego kroku. Również dodanie do składu byłego perkusisty Sodom, Bobbiego Schottowskiego, dało nam olbrzymią energię, pęd do przodu, a tego zawsze szukaliśmy. On jest już stałym elementem składu, mamy wrażenie jakby zawsze z nami był. Z kolei praca z Barendem Courbois była dla nas olbrzymim przywilejem. Barend dołączył do nas kiedy pojechaliśmy w naszą pierwszą trasę po Brazylii, nagrał naszą płytę zanim wyruszył w trasę ze swoją macierzystą kapelą, Blind Guardian. Na albumie znaleźli się bardzo utalentowani i doświadczeni muzycy, i to faktycznie słychać! Jeśli lubisz metal, to ta płyta jest właśnie dla Ciebie!”
Całość wywiadu (w języku angielskim) można przeczytać w TYM miejscu.
Dziesiąty studyjny album rozpoczyna nowy rozdział w historii zespołu Tank. „Valley of Tears” to bowiem pierwsze wydawnictwo z udziałem znakomitego wokalisty ZP Thearta (ex-Dragonforce). Dołączając w 2013 roku do składu, ZP Theart zaszczepił w pozostałych muzykach niezwykłą ilość nowej energii i inspiracji. Teraz nadszedł czas aby uchwycić to brzmienie na płycie. Oprócz wyśmienitego wokalisty, Tank ma w składzie jedną z najlepszych metalowych sekcji rytmicznych:  ex-perkusistę Sodom – Bobby’ego Schottkowskiego, oraz obecnego basistę Blind Guardian – Barenda Courbois. Razem z Cliffem Evansem i  Mick’em Tuckerem na gitarach, zespół jest gotowy na zrobienie kolejnego kroku do przodu w ewolucji Tank – wydania znakomitej metalowej płyty, której jakość odporna będzie na upływ czasu.  ‘Valley of Tears’ jest brzmieniowo zdecydowanie cięższa a motywem przewodnim jest ich znak rozpoznawczy – ściana dźwięku gitar Gibson Les Paul/Marshall. Za produkcję płyty po raz kolejny odpowiedzialny jest znakomity producent Phil Kinman.”
Przypomnijmy, w ostatnich latach Metal Mind wznowił dotychczasowy katalog zespołu Tank, a także wydał i promował ich nowsze produkcje – albumy “War Machine” (2010), “War Nation” (2012) oraz koncertowe wydawnictwo DVD “War Nation Live” (2012). Nowy, album Tank zatytułowany „Valley Of Tears” ukaże się na całym świecie 25 września dzięki Metal Mind Productions.
Tank – Valley Of Tears
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MASS CD 1511 DG
Barcode: 5907785038981
Format: CD DG
Gatune: Heavy Metal
Data premiery: 25.09.2015
Lista utworów:
1. Valley Of Tears
2. War Dance
3. Eye Of A Hurricane
4. Hold On
5. Living A Fantasy
6. Heading For Eternity
7. World On Fire
8. Make A Little Time
9. One For The Road
TANK – skład:
Cliff Evans – gitary
Mick Tucker – gitary
ZP Theart (Dragonforce) – wokal
Bobby Schottkowski (Sodom) – perkusja
Barend Courbois (Blind Guardian) – gitara basowa
TANK – strona oficjalna:
www.tankofficial.com