Katarzyna Groniec ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej – posłuchaj pierwszego singla

Katarzyna Groniec_okladka

18 września 2015 roku, nakładem Warner Music Poland, ukaże się album Katarzyny Groniec ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Na dwupłytowy album złożą się CD i DVD. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo będzie utwór pt. „Króliczek”, znany do tej pory w wykonaniu Skaldów.

  

Nie planowałam.

Piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewałam sporadycznie. Od czasu do czasu. Jak mnie ktoś zaprosił. Ale nie pałałam. W zasadzie od początku, od „ Sztucznego miodu“. Nie pałałam. Byłam młoda. I choć zawsze lubiłam smutne piosenki, te konkretne działały mi na nerwy. Bo czułam bezradność opisywanych kobiet. A za wszelką cenę nie chciałam być jedną z nich. Wtedy jeszcze wydawało mi się, że trzeba w stu procentach utożsamiać się z podmiotem lirycznym. Jedyną piosenką, którą czułam każdym porem skóry, prawie od oseska, była „ Uciekaj moje serce“ . Jedyna do której pałałam. Potem dorosłam. Potem dorosłam po raz drugi. I trzeci. W międzyczasie zaśpiewałam jeszcze kilka piosenek Osieckiej. Do niektórych zapałałam. Niektóre śpiewałam wbrew sobie. 

Potem zadzwoniła Agata Passent.

Wybór piosenek, po raz pierwszy, uzależniłam od muzyki. Musiała udźwignąć zmiany. I stał się mały cud. Cudek. Te piosenki, które zabrzmiały w nowych aranżacjach, ułożyły się w historię życia. Ta historia nie zmieściła się w całości na płycie CD, ale na DVD – tak. – mówi Artystka.

 

Projekt wspierają m.in. Magda Umer, Agata Passent i Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej

 

Kasia jest chyba w jakimś apogeum artystycznym. Wybitna, osobna artystka. Wszystko mi się podobało – to co śpiewała i to jak śpiewała (…)

Magda Umer

 

Zdarza się, że covery przyćmiewają wykonania oryginalne… Czy to dobrze czy źle? Groniec śpiewa awangardowo, czasem wywraca piosenki do góry nogami jednocześnie zachowując ich sens i nadając im nowe sensy.

Agata Passent 

Lista utworów:

 

CD

 1. Deus ex machina
 2. Kokaina
 3. Piosenka o życiu ptasim ( kolaż piosenek na podstawie utworu „Piosenka o życiu ptasim”, „Nie ma jak pompa”, „Małgośka”, „Wariatka tańczy”, „Sing, sing”)
 4. Uciekaj moje serce
 5. Nie zabijaj mnie powoli
 6. Rodzi się ptak (opracowanie utworu „Rodzi się ptak” z muzyką Adama Sławińskiego)
 7. Nim wstanie dzień
 8. Ja nie chcę spać
 9. ZOO
 10. Parademarsz
 11. Króliczek
 12. Chodzi o to, żeby nie być idiotą

 

DVD

 1. Wielka woda
 2. Deus ex machina
 3. Dzikuska
 4. Kokaina
 5. Piosenka o życiu ptasim ( kolaż piosenek na podstawie utworu „Piosenka o życiu ptasim”, „Nie ma jak pompa”, „Małgośka”, „Wariatka tańczy”, „Sing, sing”)
 6. Uciekaj moje serce
 7. Nie zabijaj mnie powoli
 8. Rodzi się ptak (opracowanie utworu „Rodzi się ptak” z muzyką Adama Sławińskiego)
 9. Nim wstanie dzień
 10. Ja nie chcę spać
 11. ZOO
 12. Danse Macabre
 13. Parademarsz
 14. Króliczek
 15. Chodzi o to, żeby nie być idiotą
 16. Na kulawej naszej barce

 

Katarzyna Groniec na facebooku

Warner Music Poland na facebooku