Osada Vida – nowa płyta już w sprzedaży

Osada Vida, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na prog-rockowej scenie, powraca po 4 latach z nowym, zaskakującym albumem „Variomatic”. Znamy już pierwszy singiel z płyty – utwór „In Circles”, który jest  znakomitą próbką nowej, odświeżonej odsłony zespołu. Osada Vida prezentuje się bowiem w zreformowanym składzie z młodym i utalentowanym Marcelem Lisiakiem na wokalu. Klip, w którym główną rolę zagrał znany i lubiany aktor Michał Czernecki, można obejrzeć tu:

Szósty, studyjny album zespołu przynosi niesamowitą dawkę melodii, energii i muzycznej przestrzeni oraz kilka zupełnie nowych rozwiązań w postaci zachwycających partii saksofonu, wiolonczeli czy lutni arabskiej. Rewelacyjny nowy wokalista prezentuje fragmenty zaśpiewane tak, że dzięki swojej przebojowości na długo zapiszą się w pamięci słuchaczy.
W związku z premierą płyty zespół zaprezentował kolejny singiel. „Fire Up” można odsłuchać w tym miejscu:

Osada Vida AD 2018 z płytą „Variomatic” to prawdziwy skarbiec potencjalnych hitów! Płytę można nabyć za pośrednictwem strony www.variomatic.pl, w sieci sklepów Media Markt, Saturn, Empik i empik.com oraz w dobrych sklepach muzycznych. W związku z promocją płyty, zespół wyruszy jesienią na trasę koncertową, której szczegóły pojawią się na stronach zespołu.
Lista utworów:
1. Missing
2. Eager
3. Fire Up
4. The Line
5. The Crossing
6. Melt
7. Catastrophic
8. In Circles
9. Good Night Return
10. Nocturnal
Osada Vida – skład:
Marcel Lisiak – wokal
Jan Mitoraj – gitary
Łukasz Lisiak – bas
Rafał „R6” Paluszek – instrumenty klawiszowe
Marek Romanowski – perkusja
www.facebook.com/osadavida