Scott Helman, kanadyjski piosenkarz, który koncertował z Vance Joy, spełnił marzenia polskich fanów i wystąpił na wyjątkowym akustycznym koncercie w Warszawie!

Pochodzący z Toronto Scott Helman, mimo młodego wieku uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych singer-songwriterów. 22-letni Kanadyjczyk, specjalnie dla Polskich fanów, wystąpił na kameralnym akustycznym koncercie w jednym z warszawskich hoteli.

Zobacz video relację z „Hotel Session” w Warszawie!

Niedawno Scott Helman odbył bardzo udane tournée po Europie, podczas którego jego koncerty podziwiała wielotysięczna widownia (w tym 50 tysięcy podczas jednego z występów w Hiszpanii). Odwiedzając Polskę artysta zaskoczył fanów wyjątkowym, akustycznym „Hotel Session”. Podczas tego wydarzenia Scott zagrał swoje najpopularniejsze kawałki takie jak „PDA”,  „Bungalow”, „Kinda Complicated” oraz najnowszy singiel „Ripple Effect”. Po występie artysta odpowiadał na liczne pytania zgromadzonych słuchaczy.

Niedługo po tym Kanadyjski piosenkarz opublikował teledysk do wcześniej wspomnianego singlowego utworu, który pochodzi z debiutanckiej płyty „Hôtel de Ville”. Klip do „Ripple Effect” w reżyserii Bena Knechtela jest hołdem dla teledysku „Imagine” Johna Lennona.

Zobacz klip do singla „Ripple Effect”

Kariera Scotta Helmana zaczęła się w 2014 roku. Kanadyjczyk wystartował z EP „Augusta” i od razu zachwycił odbiorców, którzy pokochali jego pełne szczerości kompozycje. Dziś piosenkarz ma na koncie zarówno złote, jak i platynowe single (np. „Bungalow”) oraz cztery nominacje do Juno Awards, kanadyjskiego odpowiednika Grammy. Obecnie Scott koncentruje się na promowaniu swojej twórczości podczas wspólnej trasy po Ameryce Północnej z autorem hitu „Riptide” – Vance Joy.
Zobacz zdjęcia z wyjątkowego „Hotel Session”!

Posłuchaj albumu „Hôtel de Ville”