Zbieramy na album „TRIBUTE TO ALIBABKI – The Bartenders, Alibabki i goście”

Trwa kampania crowdfundingowa albumu oddającego hołd grupie Alibabki i ich pionierskiej roli w historii muzyki jamajskiej w Polsce.  Jeżeli uda się zebrać pieniądze, dwupłytowe wydawnictwo z największymi hitami Alibabek w wykonaniu między innymi Gutka, Juniora Stressa czy Andrzeja Krzywego ujrzy światło dzienne jesienią 2018. Projekt wspiera Legalna Kultura. 

Akcja crowdfundingowa organizowana jest przez grupę fanów, promotorów i artystów zafascynowanych niezwykłą historią początków muzyki jamajskiej w Polsce. Alibabki nagrały pierwszą polską płytę w jamajskich rytmach. Wykonawczynie przebojów, które przez dekady śpiewała cała Polska, stworzyły podwaliny polskiej sceny reggae i ska.

Początki projektu Tribute to Alibabki sięgają 2015 roku, kiedy z okazji 50. rocznicy wydania singla „od którego wszystko się zaczęło”, z szacunku i wdzięczności dla Artystek polscy wykonawcy reggae i ska oraz towarzyszący im zespół The Bartenders stworzyli i wykonali własne interpretacje największych przebojów grupy. Rok później zaprezentowali je ponownie wielotysięcznej publiczności w czasie finału „Męskiego Grania” w Żywcu. Alibabki spotkały się z The Bartenders w studiu Radia Łódź, by na nowo zarejestrować swoje jamajskie piosenki sprzed pół wieku. Pochodzący z tej sesji utwór „Już nie Twist” ukazał się na pocztówce dźwiękowej i jako teledysk.

Wymarzonym zwieńczeniem tych trzyletnich działań będzie dwupłytowy album „Tribute to Alibabki”. Prace nad nim ruszyły w kwietniu 2018 – dzięki zdobytym środkom The Bartenders weszli do studia i zarejestrowali 14 utworów Alibabek w nowych aranżacjach, Zaśpiewają je czołowi Polscy wokaliści kojarzeni ze sceną „jamajską”: Gutek (Indios Bravos), Dawid Portasz (Jafia, Rastasize), I Grades (Mesajah), Junior Stress, Paprodziad (Łąki Łan, November Project), Damian SyjonFam, Andrzej Krzywy (Daab, De Mono), Piotr Strojnowski (Daab, Strojnowy), K.A.S.A., Broda (Habakuk) i wielu innych. Szykowane są również nie lada perełki – historyczną EPkę Alibabek „W rytmach Jamajca Ska” usłyszeć będzie można zarówno we współczesnej wersji, jak i w zgranych na nowo i zremasterowanych wersjach sprzed 50 lat. Wielką atrakcją będzie wspólne wykonanie Alibabek z pierwszą damą jamajskiego ska z The Skatalites – Doreen Shaffer. W tych działaniach twórców projektu wspiera renomowane Studio As One, które zadba o brzmienie albumu, a ekipa Karrot Kommando wniesie do przedsięwzięcia swoje wieloletnie doświadczenie wydawnicze.

Niestety budżet, którym dysponuje Tribute to Alibabki, nie jest wystarczający na pokrycie wszystkich kosztów – albumu „Tribute to Alibabki” nie uda się ukończyć i wydać bez pomocy fanów. Dla wszystkich, którzy zdecydują się wesprzeć projekt przygotowano unikatowe nagrody. Ich listę i szczegóły akcji znaleźć można na www.wspieram.to/tributetoalibabki

Dziś każdy może stać się częścią tego niecodziennego przedsięwzięcia! 

Film kampanii:

Dodatkowe linki:

Alibabki & The Bartenders – „Już nie twist” official video

Partner projektu:

LEGALNA KULTURA

http://www.legalnakultura.pl