Coria melduje się ze studia!

Zespół Coria wszedł wczoraj do studia nagraniowego aby nagrać następcę debiutanckiego albumu „Teoria Splątania”. Jako pierwsze rejestrowane są partie gitary. Na swojej stronie internetowej zespół opublikował krótki raport: „Chcemy poinformować, że ruszyły prace nad drugim album zespołu Coria. Obecnie pracujemy nad nagraniami gitar. Instrumenty nagrywane są w czystej wersji. Nad nagraniami czuwa nasz dobry druh, mistrz gitary – Tomasz Andrzejewski. Bądźcie z nami na bieżąco i trzymajcie za nas mocno kciuki. Będziemy Wam zdradzać od czasu do czasu nowe ważne szczegóły na temat tego albumu! Trzymajcie rękę na pulsie!”
Na stronie umieszczono również pierwsze zdjęcia. Zapraszamy pod TEN link.
Muzycy skupieni są także na planach jesiennej ofensywy. Jednym z jej ważniejszych elementów będzie wspólna trasa z zespołami Illusion, Afromental, Power Of Trinity oraz The Sixpounder! Koncerty odbędą się w następujących miastach:
25.09 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska
02.10 – Łódź, Wytwórnia
09.10 – Warszawa, Progresja
17.10 – Łódź, Hala Stulecia
3 listopada Coria zagra jako jeden z dwóch supportów podczas jedynego polskiego koncertu zespołu Europe​!!!
Przypomnimy, zespół Coria wydał swoją debiutancką płytę w październiku ubiegłego roku. Album został zauważony w podsumowaniach roku zarówno wśród branżowej prasy, jak i wśród fanów rocka. Ostatnim promującym go singlem jest „Efuzja”. Teledysk do utworu zarejestrowano w ubiegłym roku podczas dwóch dużych imprez – festiwalu Festiwal Kolorów w Katowicach oraz Live Festivalu w Oświęcimiu, gdzie zespół Coria  poprzedzał formację Soundgarden.

Są młodzi, utalentowani i… gotowi na sukces. O kim mowa? O zespole Coria, który powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne oraz m.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!! Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.”
Coria – skład:
Tomasz Mrozek – wokal
Konrad Konopka – gitara basowa
Przemek Gierat – gitara prowadząca
Dominik Stypa – gitara solowa
Damian Bonczek – perkusja
Coria – strony oficjalne:
www.facebook.com/coriapl