Świeża krew na Rawie Blues!

Młodość, uroda i muzyczny talent, czyli Laura Cox. Francuska gitarzystka i wokalistka będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji Rawa Blues Festival. Artystka wystąpi ze swoim zespołem 29 września na scenie katowickiego „Spodka”. Będzie pierwszym headlinerem z Francji w długiej historii imprezy.

Laura Cox to przedstawicielka pokolenia, które wychowało się na internecie. Szybko zaczęła wykorzystywać sieć do promowania swoich gitarowych umiejętności. Jej filmiki, na których prezentowała własne wersje bluesowej i rockowej klasyki zyskały ponad 70 milionów odsłon, a oficjalny kanał na YouTube – ponad 300 tysięcy subskrybentów. Te liczby robią wrażenia, ale Laura nie okazała się internetową gwiazdą jednego sezonu. Praca nad własnym repertuarem zaowocowała bardzo dobrze przyjętą płytą „Hard Shot Blues”. Jej koncert będzie z pewnością najgłośniejszym na Rawie Blues i z pewnością zyska sympatię młodszej części widowni. Laura wymiata na gitarze z ekspresją godną Angusa Younga skrzyżowanego z wczesnym Jimmy Page’m.

Wiek gwiazd Rawy Blues zaniżać będzie również w tym roku międzynarodowy duet Martin Harley – Daniel Kimbro. Pierwszy z nich to ceniona postać w brytyjskim światku bluesowym, gitarzysta chętnie używający techniki slide. Martin lubi nie tylko muzyczne wyzwania. Fascynują go również podróże po egzotycznych krajach. W 2005 roku artysta połączył swoje dwie pasje, biorąc udział w niezwykłym przedsięwzięciu – koncercie w Himalajach, który trafił później do Księgi Rekordów Guinessa, jako „Najwyżej zagrany występ w historii”. Jednym z artystycznych wcieleń Harley’a jest współpraca z amerykańskim kontrabasistą Danielem Kimbro. To starannie wykształcony muzyk, cieszący się uznaniem w branży, co owocuje licznymi zaproszeniami na koncerty i sesje nagraniowe.

Sporo świeżości na Dużą Scenę Rawy Blues wniosą również polscy wykonawcy. Kraków Street Band, Wicked Heads, Cotton Wing, Makar & Children of The Corn – to artyści, do których należeć będzie przyszłość bluesa w naszym kraju.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 27-29 września w dwóch katowickich arenach: sali widowiskowej NOSPR oraz “Spodku”. Po raz trzeci, w ramach festiwalu odbędzie się również gitarowa klinika, którą poprowadzi jedna z gwiazd Rawy Blues.

Przypominamy, że w sali koncertowej NOSPR wystąpią: Marcia Ball oraz duet Martin Harley & Daniel Kimbro. Bilety na tegoroczną edycję festiwalu trafią do sprzedaży na początku maja.

Festiwalowe newsy można na bieżąco śledzić na stronie www.rawablues.com oraz oficjalnym fejsbukowym fanpage’u.