Osada Vida ujawnia okładkę nowej płyty „Variomatic”

Osada Vida, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na prog-rockowej scenie, powraca w czerwcu z nowym albumem zatytułowanym „Variomatic”. Znamy już pierwszy singiel z płyty – utwór „In Circles”, który jest  znakomitą próbką nowej, odświeżonej odsłony zespołu. Osada Vida prezentuje się bowiem w zreformowanym składzie z młodym i utalentowanym Marcelem Lisiakiem na wokalu.
Dziś zespół ujawnia okładkę płyty „Variomatic”. Jej autorem jest Rafał Paluszek, który tak komentuje prace nad grafiką:
„Ten wyjątkowy projekt muzyczny, jakim jest Osada Vida, przebył naprawdę długą drogę, pod każdym względem. Zmieniał się stylistycznie, muzycznie, choć konsekwentnie był i pozostaje stały w swym charakterze, ale to wszystko dzięki temu, że my, jako jego twórcy, również się zmieniamy. Oprawy graficzne naszych albumów również się zmieniały. Przy projektowaniu takich rzeczy lubię, kiedy pomysł dojrzewa, nabiera stylu, lubię po prostu go nie poganiać. Tak też było w przypadku grafiki do ‘Variomatic’. Materiał muzyczny powstawał dość długo, więc było sporo czasu na oprawę graficzną. Bardzo zależało mi, żeby odciąć się od pewnego utartego nurtu, bardzo chciałem zawrzeć dużą porcję powietrza: takie uczucie, jak przejście z wąskiej uliczki na duży rynek. Chciałem również uniknąć symboliki, głębokich metafor i ‘co autor chciał przez to powiedzieć’. A przede wszystkim chciałem, żeby pasowała do muzyki.”
Teledysk do pierwszego singla „In Circles” można obejrzeć w tym miejscu:

Za realizację, reżyserię i montaż teledysku odpowiedzialny jest Rafał Paluszek, a w głównej roli wystąpił znany i lubiany polski aktor Michał Czernecki.
Premiera „Variomatic” zaplanowana jest na 1 czerwca 2018!
Osada Vida – aktualny skład:
Marcel Lisiak – wokal
Jan Mitoraj – gitary
Łukasz Lisiak – bas
Rafał „R6” Paluszek – instrumenty klawiszowe
Marek Romanowski – perkusja
Osada Vida w sieci: