Rawa Blues Festival – znamy pierwszych wykonawców!

Niemal 90 artystów – w tym z USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec – nadesłało swoje muzyczne propozycje na tegoroczną edycję festiwalu Rawa Blues. 6 kwietnia w Katowicach zebrała się festiwalowa Rada Artystyczna w składzie: Irek Dudek, Jan Chojnacki, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski i Łukasz Kobiela. Po kilkugodzinnych przesłuchaniach i obradach – klamka zapadła! Do występu na jednym z największych bluesowych festiwali zaproszono 12 artystów, wśród nich po raz pierwszy w długiej historii Rawy Blues znalazł się zespół z Włoch.

Decyzją Rady Artystycznej, na Dużej Scenie „Spodka” zagrają: Cotton Wing, Makar & Children Of The Corn, Kraków Street Band, Wicked Heads oraz włoski zespół Wild Meg & The Mellow Cats. Natomiast na festiwalowej Małej Scenie swoje umiejętności zaprezentują: Blackberry Brothers, Black Pin, Blues Drawers, Blueshift, KSW 4 Blues, My z Delty oraz Teksasy.

Bardzo się cieszę z tak dużej ilości zgłoszeń. Duży odzew wśród zagranicznych artystów, nawet w dalekiej Australii, świadczy o marce Rawy Blues. Wkrótce ogłosimy pierwsze zagraniczne gwiazdy tegorocznego festiwalu. Myślę, że będą to nazwiska, które przyciągną fanów dobrej muzyki, nie tylko bluesa, do stolicy Górnego Śląska – mówi Irek Dudek, twórca oraz dyrektor Rawa Blues Festival.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 27-29 września w dwóch katowickich arenach: sali widowiskowej NOSPR oraz “Spodku”. Po raz trzeci, w ramach festiwalu odbędzie się również gitarowa klinika, którą poprowadzi jedna z gwiazd Rawy Blues.

Festiwalowe newsy można na bieżąco śledzić na stronie www.rawablues.com oraz oficjalnym fejsbukowym fanpage’u.