„Pynk” – nowy klip i utwór od Janelle Monáe

Album „Dirty Computer” już dostępny w pre-orderze!

Janelle Monáe po pięcioletniej przerwie powraca z nowy materiałem – album „Dirty Computer” ukaże się na rynku 27 kwietnia 2018 roku.

Już teraz możemy jednak obejrzeć kolejny klip promujący płytę – tym razem do utworu „Pynk„.

Teledysk wyreżyserowała Emma Westenberg i w nawiązaniu do tytułu utworu- przeważa w nim kolor różowy. W klipie możemy również zauważyć charakterystyczne spodnie podkreślające tekst i przesłanie utworu.

Przedtem artystka udostępniła dwa utwory z nowej płyty- „Make Me Feel” oraz „Django Jane„. Do kawałków powstały również widowiskowe wideoklipy.

Akcja „Make Me Feel” została umiejscowiona w ociekającym seksualną atmosferą nocnym  klubie, w którym znajduje się fantazyjnie ubrana Janelle i szereg gości. Sama piosenka, jak i klubowa stylizacja oraz stroje, są mocno osadzone w latach 80. „Make Me Feel” to przede wszystkim hołd Monáe dla twórczości Prince’a sprzed ponad 30 lat. Z efektem (reż. Alan Ferguson) można się zapoznać tu:

Zamów

Z kolei utworowi „Django Jane” bliżej do hip-hopu z drugiej połowy XX wieku, zaś w teledysku (reż. Andrew Donoho) artystka w stroju nawiązującym do tego, który Jamie Foxx nosił w filmie Quentina Tarantino Django, jest kimś w rodzaju przywódczyni kobiecego gangu walczącego o równe prawa kobiet. Nie można zapomnieć, że Janelle Monáe jest od lat również cenioną aktywistką społeczną. Jak wypadła w tej roli? Odpowiedź można znaleźć tutaj: