Speculum – zmiana w składzie i nowa płyta!

Speculum_new

Najbardziej ekscentryczna i przewrotna polska supergrupa powraca w nowym składzie i z nowym materiałem! Speculum, czyli wybuchowa mieszanka osobowości polskiej sceny muzycznej, kończy pracę nad swoim nowym, drugim już w dorobku krążkiem, zatytułowanym „Gdzie jest twoje królestwo”, który ukaże się 6 listopada! Na nowej płycie zaśpiewa Tymon Tymański, który tym samym został nowym wokalistą Speculum! 

 

Perkusista formacji, Badhed tak mówi o następcy „Brak CD”: „’Gdzie jest twoje królestwo’ wydaje się być dojrzalsze i poważniejsze niż jego poprzednik. Dziesięć rockowych i, co mnie zdziwiło, czasem smutnych kawałków idealnie pasuje do zmian, jakie zaszły wewnątrz kapeli. Nie ma z nami już Brata Figo, a jest Tymon Tymański. Dla mnie osobiście jest to wyjątkowy album i wiem, że będzie super!” A Kiwi uzupełnia: „Dwójeczka Speculum prawie gotowa. Żeby jakoś uniknąć tzw. syndromu drugiej płyty, postanowiliśmy tym razem podejść do tematu inaczej niż na debiucie. Ci, którzy znają nas z „Brak CD”, mogą być dość zaskoczeni. Nie zniknęła natomiast typowa dla Speculum spontaniczność. Piosenki powstały bardzo szybko i sprawnie i jest w nich coś bardzo naszego i to jest super!”. A całość podsumowuje Dr Yry: „Jak zwykle z braku czasu pracowaliśmy dość szybko, ale wyszło nam to na zdrowie. Poza tym każdy z nas jest taką kopalnią pomysłów (poza Monterem), że moglibyśmy nagrywać płytę co miesiąc, a nawet co kwartał. Bardzo się cieszę ze współpracy z Tymonem, gdyż nigdy wcześniej nie udało nam się nic wspólnie zrobić. Między nami jest masa dobrej, wspólnej energii i będzie bardzo elegancko.”

 

Przypomnijmy, że Speculum zadebiutowało w październiku zeszłego roku albumem „Brak CD”, który nagrany został w bielskim 'dmb studio’. Płyta, która okazała się jedną z najbardziej bezkompromisowych pozycji zeszłego roku na polskim rynku rockowo metalowym, spotkała się ze sporym zainteresowaniem fanów i grupa miała okazję zaprezentować się na wielu koncertach, a 8 czerwca zagrała jako support Faith No More, po którym sam Mike Patton pogratulował formacji świetnego występu. Zespół działa w składzie: Dr Yry/El Doopa, Badhed, Kiwi i Monter/Cremaster oraz Tymon Tymański.

 

Więcej informacji  – wkrótce!

https://www.facebook.com/speculum.band