Mark Lanegan już w przyszłym tygodniu w Poznaniu!

Mark Lanegan Band-3

Już za tydzień w poznańskim Centrum Kultury Zamek wystąpi Mark Lanegan Band! Muzyk przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej jego zeszłoroczne wydawnictwo – „Phantom Radio” i zagra 17 sierpnia w Sali Wielkiej.

 

Mark Lanegan to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na współczesnej rockowej scenie. Ma na swoim koncie współpracę z niezliczoną ilością ważnych artystów, śpiewał między innymi w grunge’owej legendzie, formacji Screaming Trees, działał w Mad Season, współpracował z Joshem Homme w Queens Of The Stone Age, wspólnie z Gregiem Dulli odpowiada za wiele piosenek The Twilight Singers oraz The Gutter Twins, ma na swoim koncie także wspólny projekt z Isobel Campbell.
Pod koniec ubiegłego roku ukazał się najnowszy album Mark Lanegan Band – „Phantom Radio”. Jeszcze przed premierą płyty muzyk zapowiadał, że materiał będzie mocno osadzony w brzmieniach lat 80. I faktycznie – wyraźnie słychać te inspiracje – elektronika i syntezatory są tu bardziej niż obecne. To połączenie laneganowego, bluesowo-grunge’owego klimatu z syntetycznymi brzmieniami świetnie się sprawdza.

O tym jak brzmi album na żywo będzie można się przekonać właśnie w Poznaniu!

Głównym supportem poznańskiego koncertu będzie Duke Garwood, z którym sam Lanegan już niegdyś współpracował – panowie wydali wspólnie album „Black Pudding” w 2013 roku. Anglik promować będzie swoją najnowszą płytę, zatytułowaną „Heavy Love”. Trudno o lepszy support dla Lanegana, który przyjaźni się z Garwoodem, a w jednym z wywiadów określił go nawet „mistycznym, muzycznym geniuszem”!
Drugim supportem, który otworzy sierpniowy koncert Mark Lanegan Band, będzie belgijski projekt – The Faye Dunaways. Mroczny psychodeliczny blues w wykonaniu Freda Lyenna Jacquesa oraz Aldo Struyfa stanowi idealne uzupełnienie tego wieczoru.

Rozpiska godzinowa tego koncertu prezentuje się następująco:

19:00 otwarcie drzwi

20:00 The Faye Dunaways

20:40 Duke Garwood

21:25 Mark Lanegan Band

 

Wejściówki wciąż jeszcze dostępne są na stronach www.go-ahead.plwww.biletomat.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.ticketpro.pl, w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn, a także w Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shopie, Rock Long Lucku i kasie CK Zamek. Kupić je będzie można również bezpośrednio w dniu koncertu w klubie.

 

Zapraszamy!