INTRO Festival_Rodzi się nowa perła festiwalowa na mapie Polski

Zbliża się V edycja INTRO Festivalu. Wielogodzinny spektakl muzyki i światła połączony z siłą kreacji obrazu, ciekawą scenerią i niezwykłą atmosferą odbędzie się 13 i 14 lipca w Raciborzu na dziedzińcu średniowiecznego zamku. To jedna z najciekawszych propozycji imprez tego typu w kraju. Rok wcześniej na festiwalowej scenie wystąpił m.in. duet KIASMOS z Islandii. Tegoroczny line-up poznamy w połowie marca. Organizatorzy zapowiadają prawdziwą petardę.

Rodzi się nowa perła festiwalowa na mapie Polski

INTRO Festival coraz mocniej eksponowany na polskiej mapie festiwalowej w tym roku potrwa dwa dni. Już niebawem fani muzyki elektronicznej i nowych technologii poznają nazwiska tegorocznych artystów.

Festiwal inny niż wszystkie

Jednak zanim to nastąpi, warto mieć świadomość, że INTRO Festival to jakościowo inny projekt w porównaniu to tych, które znają fani tego gatunku. To nie tylko dobra muzyka. Na wyjątkowość wydarzenia składa się także cała sceneria.

Przestrzenią w jakiej odbędzie się festiwal jest dziedziniec średniowiecznego odrestaurowanego Zamku Piastowskiego oraz nadodrzańskie bulwary, zaś elementem artystycznego wyrazu będą nie tylko dźwięki muzyki, ale niezwykle spektakularny mapping 3D gotyckiej kaplicy zamkowej. Wszystko to złoży się na niezwykłe połączenie historii ze współczesną technologią na najwyższym, europejskim poziomie.

W programie festiwalu znajdą się  m.in. artyści nowych mediów, ogromna kurtyna leadowa VJ-ów i fixy laserów w niezwykle oryginalnej scenografii. Punktem kulminacyjnym, oprócz gwiazd muzyki elektronicznej, będzie mapping 3D. To właśnie ten element festiwalu staje się znakiem rozpoznawczym INTRO w Polsce. Efekt nie sposób opisać słowami, nie oddają go nawet najlepsze fotografie, to po prostu trzeba zobaczyć! Przedsmak tego, co nas czeka zobaczyć można tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Bja0W-0MJ9A&feature=youtu.be.

INTRO Beach Stage na Bulwarach Nadodrzańskich 

INTRO Festival to nie tylko impreza na zamkowym dziedzińcu. Druga scena, INTRO Beach Stage, ulokowana będzie na nadodrzańskiej plaży miejskiej. Malowniczy Park Zamkowy nad rzeką stanowić będzie przestrzeń dla artystów z instalacjami, strefami chillu, food truckami i browarem raciborskim z 1567 roku. Obok INTRO Beach Stage ma mieścić się pole namiotowe, na które organizatorzy zapraszają także kampery.

INTRO Festival to dwa dni i dwie noce elektroniki, wyszukanych producentów, DJ’ów i Live Acts. Organizatorzy starają się mieszać nurty i prezentować rzeczy szczególne. Wkrótce poznamy artystów, którzy wystąpią na festiwalowej scenie.

***

Autor tekstu: Justyna Korzeniak


***

INTRO FESTIVAL 

www.introfestival.pl

https://www.facebook.com/intro.festival.poland/

https://www.instagram.com/intro_festival/

INTRO to festiwal muzyki elektronicznej i światła w Raciborzu. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. INTRO to przede wszystkim 12 godzin wyszukanych DJ’ów i składów elektronicznych.