Pokahontaz ujawnia kulisy powstawania klipu z Kalibrem 44!

Projekt - Kamil Bartosz

Projekt – Kamil Bartosz

 

Na MaxFloRecTV można już obejrzeć making of teledysku, w którym po raz pierwszy w historii spotkały się dwie ekipy – Pokahontaz i Kaliber 44. Po fali entuzjastycznych komentarzy, która przetoczyła się po premierze klipu do „404” twórcy postanowili odczarować jego magię. Zobacz, jak powstawał teledysk z udziałem dwóch hip-hopowych legend!   

Takich Katowic nie znacie! Miasto z „Incepcji” w nowym klipie Pokahontaz i Kalibra 44, Katowice nocą zachwycają w klipie Pokahontaz i Kalibra 44 czy Magiczne Katowice w najnowszym klipie rapowych legend. Kaliber 44 i Pokahontaz znowu rządzą! – to tylko niektóre z nagłówków, które pojawiły się w mediach tuż po premierze teledysku promującego album „REset”. Już od chwili publikacji klipu do „404” do jego twórców zewsząd docierały słowa uznania za realizację niecodziennego wideo z Katowicami w tle. Nie mogło być jednak inaczej, jeśli przy mikrofonie spotkali się wspólnie Rahim z Fokusem i Abradab z Joką. Nadszedł czas, aby odsłonić kulisy tworzenia teledysku.

Do przekształcenia Katowic w futurystyczne miasto rodem z filmu science-fiction przyczynił się w głównej mierze AleksanderKopruchKozłowski z grupy Przedmarańcza. – W teledysku w którym wszystko jest z góry zaplanowane w scenariuszu, praca na planie ogranicza się mniej więcej do jednego dnia zdjęciowego na jedną osobę. Do tego dochodzi praca z dronem. W praktyce na planie spędziliśmy 6 dni, później był miesiąc bardzo intensywnej postprodukcji – wspomina reżyser.

 

Oprócz raperów w teledysku istotną rolę odegrały poszczególne lokalizacje Katowic. Charakterystycznym momentem dla „404” są ujęcia w tramwaju, w którym pojawił się Joka. Tak współpracę wspomina rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A., Andrzej Zowada: – Reżyser klipu zgłosił się do nas z dość trudnym do zrozumienia zamysłem. Mówił jednak z takim przekonaniem i przedstawiał swoją wizję tak sugestywnie, że zrozumieliśmy, iż w jego głowie ten obraz już funkcjonuje. Takim ludziom się nie odmawia.

Utwór „404” to 7. singiel pochodzący z albumu „REset”. Wydawnictwo jest 4. w dyskografii płytą Pokahontaz, ale 1., na której artyści wracają do oldschoolowych bitów. Krążek wyprodukował wrocławski duet White House, czyli Magiera i Laska. Ten pierwszy odpowiada również za miks płyty. Masterem zajął się natomiast DJ Eprom. Premiera albumu odbyła się 1 grudnia 2017 r. Album dostępy jest na https://maxflosklep.pl/pl/p/Pokahontaz-REset-PREMIERA/862 oraz w sklepach sieci Empik w całej Polsce.

Trasa koncertowa Pokahontaz pod nazwą „REset Tour” jest już na półmetku. W najbliższy piątek, 2.03, zespół zagra w kieleckim klubie Bohomass Lab. Tuż przed koncertem w Empiku Korona o g. 18 odbędzie się natomiast spotkanie autorskie z Rahimem i Fokusem (link do wydarzenia: http://bit.ly/2Fbn3Vn). Lista najbliższych wydarzeń z udziałem Pokahontaz dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/2Fe1djN.

Tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec)