Premiery – K-Jah Sound oraz Arubdub

W miniony weekend miały miejsce dwie premiery podczas Ostróda Reggae Festival

K-Jah Sound „Link Up”

Tamika & Gentelman to nie jedyni rewelacyjni goście zaproszeni do współpracy przy producenckiej płycie „Link Up” K-Jah Sound. Wśród artystów także Lutan Fyah, Sara Lugo, Runkus, Ras Shaggai, MadMajk, Dawid Portasz i inni.

Moja muzyka to bardzo swobodny melanż różnych gatunków, na których opieram całą koncepcję tworzenia. Uwielbiam obserwować, jak łączą się ze sobą różne rodzaje muzycznej energii i powstają z tego zupełnie nowe, bardzo ciekawe kombinacje, które – jak mi się wydaje – będzie bardzo trudno zaszufladkować. (…)
Płyta będzie bardzo różnorodna, ale utrzymana w bardzo charakterystycznym brzmieniu. Dużo klimatów roots, wymieszanych z soulem, troszkę funky, raczej klasyczne brzmienia i wysmakowany przekaz liryczny. Ten krążek będzie zapisem wielu komunikacji międzyludzkich, których doświadczyłem na przestrzeni kilku lat. K-Jah (fragment wywiadu dla Riddim.pl)


Singlem promującym płytę jest utwór z MadMajk’iem „Missing You”

 gitary/klawisze/conga/bas – Krystian „K-Jah” Walczak
tekst: MadMajk

**

Arubdub „Eternal Fire”
Arubdub to projekt spod szyldu future dub i kolejna ciekawa manifestacja Polaków na emigracji. Rozpoczęli działalność na początku 2014 roku, kiedy członkowie Gołąb, Dreadarek i Monika spotkali się i postanowili współpracować. Wszyscy mają wcześniejsze doświadczenia i silne związki z muzyką. Gołąb a.k.a. Dove Dub Sound stworzył project pod tą samą nazwą w 1999 roku i od tamtej pory współpracował z wieloma artystami sceny reggae i dub. Do dziś aktywnie pracuje nad swoimi produkcjami w Studio Dovecote. Dreadarek rozpoczął swą muzyczną podróż w Jarocinie w 1994 na koncercie z grupą TZZG. Grał w takich zespołach jak Hałas, Bez wyjścia, Okrzyk Śmierci, Apatia, Mind Pollution, czy Sound of Silence. Monika śpiewała i nagrywała z Nyshynga i Deva i po dziś dzień współpracuje z tymi formacjami. Była również wokalistką Dubtown Vibrations. Arubdub określa swoje brzmienie jako Future Dub, inspirowane reggae i dubem w połączeniu z innymi stylami. Arubdub to unikalna mieszanka zrodzona ze współpracy trojga muzyków oraz ich pasji i miłości do muzyki.

Singlem promującym płytę jest utwór  „Follow Me”

 


tekst: Monika Lubas
muzyka:Krzysztof Gołąb, Arkadiusz Rogowski