Maciej Lipina ujawnia okładkę płyty oraz tytuł pierwszego singla

Na wiosnę ukaże się debiutancka solowa płyta Macieja Lipiny zatytułowana „Ścigany”. Pierwszy singlem wybranym do promocji będzie utwór „Wysłałem dobro”. Wiemy również jak będzie wyglądała okładka albumu.

21 lutego w Katowicach ruszyły zdjęcia do teledysku promującego pierwszego singla. Nad całością czuwała ekipa z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego pod kierownictwem Mateusza Znanieckiego, który w swoim dorobku ma między innymi pracę przy głośnym spektaklu „Wujek 81. Czarna ballada” oraz realizacji klipów Miuosha.

– Miałem duży problem z wyborem singla. Na płycie nie ma zapychaczy, wszystkie jedenaście utworów nadaje się do promocji. Zdecydowałem się na „Wysłałem dobro” ponieważ to jedyny kawałek na płycie nagrany bez pełnego instrumentarium. Tylko gitara i wokal. Nie chciałem odkrywać wszystkich kart przy pierwszym utworze, wolę utrzymać słuchaczy w napięciu. Poza tym, to bardzo ważny tekst dla mnie i myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie – opowiada Maciek. – Plan jest taki , oby udało się go zrealizować, żeby tych promocyjnych singli było bardzo dużo –dodaje.

Termin „płyta solowa” został potraktowany przez artystę niemal dosłownie. Maciek napisał całą muzykę i wszystkie teksty, podczas sesji zagrał na wszystkich instrumentach z wyjątkiem perkusji, za którą zasiadł Seweryn Piętka – muzyk znany z ostatniego składu Ściganych oraz współpracy z De Press. – Będą też dwaj goście, których nazwisk na razie nie zdradzę, ale ich udział jest praktycznie symboliczny: gitarowe solo techniką slide oraz solówka na harmonijce ustnej – mówi Maciek.

Płyta „Ścigany” ukaże się dzięki wsparciu Katowic – Miasta Muzyki UNESCO, jej dystrybucją zajmie się wytwórnia My Music. Wydawnictwo będzie dostępne w formacie CD, na winylu oraz w wersji cyfrowej.

* * *
Maciej Lipina – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, pedagog muzyczny, od niedawna również aktor teatralny. Po prostu: człowiek – orkiestra. Polska poznała go dzięki występom z zespołem Ścigani, z którym odniósł sukces w telewizyjnym programie „Hit Generator”. Od czterech lat, artysta wciela się w postać Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”, wyreżyserowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach przez Arkadiusza Jakubika.  Przedstawienie wystawiane jest nie tylko na deskach teatralnych, ale także w dużych halach widowiskowych w całym kraju.