Debiut na najwyższym poziomie – Erith zaprezentowała swój pierwszy album!

fot okładki by Piotr Gruszczyński

 

Oryginalny głos, kosmiczny taniec, beztroskie zachowanie na scenie – wszystko, co robi jest wyjątkowo szczere i widać, że wypływa prosto z jej serca. Erith to muzyczne zjawisko. Przykład artystki, która podczas solowej kariery niezwykle efektywnie wykorzystuje talent i możliwości, jakie daje muzyka elektroniczna. Właśnie pojawił się w sieci jej debiutancki krążek i promujący go singiel „This Is What We Are”. Bardzo możliwe, że album „Speed of Light” doprowadzi Erith na sceny najważniejszych polskich festiwali muzycznych!

Speed of Light to zbiór najlepszych kompozycji, które Erith stworzyła w ciągu swojej zaledwie dwuletniej kariery. Na płycie znalazły się absolutne nowości oraz na nowo zmiksowane i zremasterowane kawałki, które mogliśmy wcześniej usłyszeć w wersji homerecordingowej na jej kanale na YT. Na krążku znajduje się 12 utworów, które w sumie dają nam ponad godzinę muzyki, ale tak naprawdę wystarczy już kilka minut, aby oderwać się od rzeczywistości i udać się w muzyczną podróż do kosmicznego świata 23-letniej artystki.

Bardzo ciekawa jest również towarzysząca płycie grafika stworzona przez krakowskiego artystę Piotra Gruszczyńskiego. Okładka doskonale współgra z muzyką Erith. W rękawie digipack’u znajduje się książeczka z tekstami utworów. Wszystkim stronom towarzyszą świetnie dopracowane grafiki, które sprawiają, że osoby, które zdecydują się, aby sięgnąć po fizyczną wersję płyty na pewno nie będą zawiedzione.

Kariera tej pochodzącej ze Śląska artystki może stanowić inspirację dla wielu osób, które planują zaistnieć w branży muzycznej bez kontraktów z wytwórniami i bez udziału w programach typu talent show. Erith przyznaje, że od początku na stałe współpracuje jedynie ze swoim menedżerem Pawłem Szypułą, dzieki czemu może w pełni skupić się na tworzeniu muzyki. W ostatnim czasie mogliśmy zobaczyć ją m.in. na takich imprezach, jak Spring Break, Soundrive Festival i Festiwal Malta. Na początku swojej kariery zagrała też sporo supportów m.in. przed takimi artystami, jak Julią Marcell i The Dumplings. W sumie ma na koncie ponad sto koncertów Polsce i za granicą, dzięki czemu pozyskała wielu nowych fanów. Miało to wielkie znaczenie w kontekście przeprowadzonej przez nią kilka miesięcy temu akcji crowdfoundingowej, której celem było zebranie funduszy na niezależne wydawnictwo.

Erith na Facebooku: www.facebook.com/erithiu

Cały album na Spotify: https://open.spotify.com/album/608zbVBXY7ppMw7bRjljrp?si=-3c3E9ikS5irZbVPMoL-iA

Singiel „This Is What We Are”