BOWNIK zagra w Starym Klasztorze!

City Sounds zaprasza 6 marca do klubu Stary Klasztor na koncert zespołu BOWNIK promujący najnowszą płytę.


Zespół BOWNIK tworzy trzech warszawskich muzyków, którzy przez lata działali pod nazwą Control the Weather. Trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną.

W 2016 roku zespół wystąpił na Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu.  Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił występ jako jedno z siedmiu Olśnień. Pierwszy raz pod nazwą BOWNIK zaprezentowali się warszawskiej publiczności w lipcu tego samego roku, jako support Milky Chance. Otwierali też koncerty Marii Peszek, Keva Foxa i Smolika, Krzysztofa Zalewskiego czy Sorry Boys. Na koncie mają również występ na zeszłorocznym Open’erze. Fonograficzny debiut zespołu to EPka “Bownik”. Na mini albumie, który ukazał się jesienią 2016, znalazło się 7 podsumowujących dotychczasową działalność BOWNIKA anglojęzycznych utworów, których brzmienie odświeżył Envee.

Kolejny krążek BOWNIKA ukazuje się 19 stycznia i w przeciwieństwie do poprzednika, w całości zaśpiewany jest po polsku. Pierwszym singlem zapowiadającym była „Delfina” – tak samo zatytułowany jest mini album – natomiast kolejny singiel to Franz Beckenabauer, którego premiera nastąpi wraz pojawieniem płyty. Tak jak poprzednio, przy nagrywaniu muzyków wspierał Envee (realizacja wokali/mix/mastering).

Skład zespołu:

Michał Bownik – wokal, gitara elektryczna

Adam Półtorak – samplery, chórki

Andrzej Siwoń- gitara basowa, chórki

Video:

 „Delfina”

https://www.youtube.com/watch?v=vkweHXHUlMA

Inside My Tail”- to pierwszy singiel zespołu.

https://www.youtube.com/watch?v=hVPGHGk-dMM

Behind the Corner”:

https://www.youtube.com/watch?v=tE-CD30R7Zs

„As Good As Dead”

https://www.youtube.com/watch?v=58UGskqkjAc

6.03.18 godz.20.30 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
BOWNIK
bilety: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl