QUIDAM „ALONE TOGETHER” 10TH ANNIVERSARY EDITION 180 GRAM WHITE VINYL (2LP) już w sprzedaży!!!

Z okazji 10. rocznicy premiery, 26.01. na rynku ukazała się nowa, imponująca wersja najlepszej i najpopularniejszej – obok debiutu – płyty Quidam.

Wydana na dwóch białych winylach o masie 180g zawiera całość materiału z płyty kompaktowej oraz jedno niepublikowane wcześniej nagranie dodatkowe.

Alone Together to płyta pełna świetnych pomysłów mistrzowsko skomponowanych w spójną całość. Oprócz przepięknych ballad, jak otwierający płytę utwór „Different” z urzekającą melodią zagraną na instrumencie o tajemniczej nazwie xaphoon czy przepełniona emocjami, niemal ambientowa kompozycja „We Are Alone Together”, znajdziemy tu także sporą porcję rockowych riffów i rewelacyjnych solówek, pełną inwencji grę sekcji rytmicznej oraz jak zwykle cudownie brzmiący flet.

Ponieważ „Alone Together” to album z założenia koncepcyjny, warto zwrócić uwagę na jego warstwę liryczną, a także na tytuły utworów, które pomysłowo układają się w jedno zdanie podsumowujące treść płyty. Opowiada ona o różnych rodzajach osamotnienia, o byciu „osobno razem” w relacjach międzyludzkich – przyjacielskich, partnerskich, rodzinnych i oczywiście damsko-męskich…

Dopiero teraz w pełni można docenić walory oprawy graficznej wydawnictwa, które zdobi obraz autorstwa Michała Florczaka, wyjątkowo pasujący do zawartości albumu.

Album bez wątpienia może być ozdobą każdej kolekcji płytowej.