Dua Lipa zaskakuje! Dziś premiera teledysku do jej nowego singla IDGAF!

Artystka jedną z gwiazd Orange Warsaw Festival 2018.
Dla fanów pięknej Dua Lipy mamy dwie znakomite informacje. Pierwsza dotyczy nowego singla 22-letniej gwiazdy, a druga jej koncertu w Polsce.

„IDGAF” pochodzi z imiennej, debiutanckiej płyty Brytyjki o kosowskich i albańskich korzeniach. Brzmienie „IDGAF” nadali Stephen „KOZ” Kozmeniuk, Larzz Principato, Lorna oraz Blackwood. Gościnnie śpiewa w niej MNEK.

„Nakręcenie tego teledysku, zajęło nam 22 godziny. Z magicznymi ludźmi dzieją się magiczne rzeczy. Obraz pokazuje, jak walczą ze sobą słaba i silna strona ludzkiej natury, aby w końcu dowieść, że miłość do samego siebie jest tym, co pozwala pokonać wszelkie trudności, wszelkie negatywne opinie, jakie napływają pod naszym adresem”
-– mówi Dua Lipa.

Klip wyreżyserował Henry Scholfield, mający między innymi na koncie wideo do ostatniego mega przeboju Dua Lipy „New Rules”, który zdobył status podwójnej platyny w Polsce, a teledysk zbliża się do miliarda wyświetleń.

„IDGAF” to szósty singlowy utwór z debiutanckiej płyty artystki. Do tej pory na Spotify posłuchano go 40 mln razy. Album „Dua Lipa” miał premierę w 2017 roku i zarówno na Wyspach jak i w Polsce pokrył się złotem.

Podczas nagrywania debiutanckiej płyty Dua skorzystała ze wsparcia kilku doświadczonych i uznanych kompozytorów oraz producentów, wśród których byli: wspomniany Stephen „KOZ” Kozmeniuk (Kendrick Lamar, Nicki Minaj), laureat Grammy Emile Haynie (Lana Del Rey, FKA Twigs), Nineteen85 (Drake, Majid Jordan) i Jon Levine (Drake, Nelly Furtado). Utwory nagrywano w Nowym Jorku, Londynie, Los Angeles i Toronto. Dua jest współautorką wszystkich utworów na debiucie.

Drugą miłą niespodzianką dla fanów piosenkarki jest jej ponowna wizyta w naszym kraju. Potwierdzono już, że Dua Lipa będzie jedną z gwiazd Orange Warsaw Festival 2018, obok Sama Smitha, Florence And The Machin i LCD Soundsystem. Impreza odbędzie się 1-2 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Piękna 22-latka w 2017 roku wystąpiła po raz pierwszy w Polsce podczas festiwalu Open’er.

Dua Lipa „IDGAF” Open’er Festival 2017

Warto również przypomnieć, że Dua Lipa była najchętniej słuchaną artystką w serwisie Spotify na Wyspach w 2017 roku. Piosenkarka ma na koncie między innymi nagrodę NME Award dla Najlepszej Nowej Artystki, MTV Europe Award dla Najlepszego Nowego Wykonawcy. Wyróżniono ją także nagrodą European Border Breakers Award.