Śląski vloger Adam Borowicz wspomaga małego rudzianina

Dawid Spałek urodził się jako wcześniak. Po porodzie ważył zaledwie 450 gramów, dawano mu zaledwie 1-2 procent szans na przeżycie. Od niemal 6 lat trwa wspólna walka rodziców i lekarzy o jego zdrowie. Leczenie i rehabilitacja pochłaniają spore sumy pieniędzy, dlatego też na rzecz małego rudzianina organizowane są różne akcje charytatywne. W pomoc zaangażowała się również polska społeczność w Szkocji. 13 stycznia w Glasgow odbędzie się bal karnawałowy, połączony z aukcją na dla Dawida. Licytację poprowadzi rudzki vloger kulinarny Adam Borowicz.

Gospodarz programu „Jestem Borowicz” – cieszącego się coraz większą popularnością w sieci – postanowił także przekazać na aukcję coś od siebie. – Będzie to specjalny box z trylogią nakręconą na Hebrydach oraz szwajcarski zegarek, który otrzymałem jako nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Unikalni 2017” – mówi rudzianin.

Do wylicytowania podczas tego wyjątkowego wieczoru w The Legacy Hub będą również między innymi: rękawice bokserskie Damiana Jonaka z jego autografem, kalendarz medalisty olimpijskiego Damiana Janikowskiego, piłkarski trykot cenionego napastnika Michała Chałbińskiego oraz mnóstwo atrakcyjnych voucherów.

– Liczę na duży odzew wśród rodaków, również tych spoza Glasgow, oraz Wasze otwarte serca, dzięki którym akcja okaże się sukcesem. Zapraszam serdecznie do The Legacy Hub. Będzie… niesamowicie! – mówi vloger.

Początek balu o 18.00. Bilety w cenie 20 funtów za osobę można rezerwować telefonicznie pod numerami: 0745 318 2140 lub 0747 992 6496.

Najnowszy odcinek „Jestem Borowicz” -> https://www.youtube.com/watch?v=gTc0fGlkYME