Premiera najnowszego teledysku Mikromusic „Krystyno”

Mikromusic_matka_i_zony„Matka i żony” – taki tytuł nosić będzie nowa, siódma już płyta w dorobku grupy Mikromusic, której premiera już 25 września.Wierni fani wrocławskiej formacji z radością przyjmą informację, że w nagraniu albumu wzięła udział ta sama ekipa, co w przypadku poprzednich płyt Mikromusic, w tym ostatniej – „Piękny koniec”.

 

Za produkcję „Matki i żon” ponownie odpowiedzialny jest Dawid Korbaczyński.

 

Nie oznacza to jednak, że na nowym albumie Mikromusic brakuje niespodzianek. Jedną z nich jest choćby poruszający duet Natalii Grosiak ze Skubasem w piosence „Bezwładnie”. To przy okazji jedno z nagrań, które powstało na potrzeby napisanej przez zespół ścieżki dźwiękowej do filmu „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza.

 

Presinglem zapowiadającym jesienny album jest utwór „Krystyno”.

 

Klip do „Krystyno”, utworu zapowiadającego jesienny album, powstał z niezwykle twórczym duetem: Konrad Aksinowicz, Wojtek Zieliński (reżyser i operator). Z Wojtkiem Zielińskim zespół miał przyjemność współpracować przy klipach do utworów „Sennik” i „Thank God I’m a Woman”.
Zdjęcia powstały na terenie Puszczy Kampinoskiej.

 

„A gdyby to był dziwny sen w którym rodzina zbiera się w malej miejscowości na stypie… jedzą przyszykowane jedzenie rozmawiają… w garniturach, ale zbierają się by iść na cmentarz by .. wyciągnąć nagrobek i odkopać trumnę. By tą trumnę przytachać do miejsca gdzie wcześniej była stypa.. i ją w odpowiednim momencie otworzyć… by zobaczyć kobietę… która…” – pierwsze słowa Konrada Aksinowicza, gdy usłyszał utwór „Krystyno”.

Cała płyta nie jest już tak melancholijna. W warstwie muzycznej „Matki i żon” słychać i czuć energię znaną z koncertów Mikromusic. Jeśli chodzi o teksty, Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie samej, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

 

Tracklista:

1. Krystyno

2. Zakopolo

3. Bezwładnie

4. Lato 1996

5. Dom

6. Kostucha

7. Pocałuj pochowaj

8. Piękny chłop

9. Po co ja tu jestem

10. Matka Teresa

11. Nie umrę

 

 

Mikromusic na FacebookuWarner Music Poland na Facebook