Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn – „Behind Your Eyelids”

8.12.2017 roku będzie miała miejsce premiera albumu „Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn – Behind Your Eyelids”.
Towarzyszył jej będzie wyjątkowy koncert, na który już dziś zapraszamy. Zostanie na nim zaprezentowany materiał wypełniający płytę. Dodatkowo, przedpremierowo prezentujemy kilka utworów z tego wyjątkowego albumu.

Zamów Album

Szymon Nidzworski Project to autorski projekt saksofonisty i kompozytora Szymona Nidzworskiego, znanego choćby z wielokrotnie wyróżnianego Magnolia Acoustic Quartet. Album „Behind Your Eyelids” skomponowany przez Nidzworskiego to muzyka przywołująca czas i przestrzeń, zaaranżowana na wyjątkowy, jedenastoosobowy skład instrumentalny. Jeżeli można mówić o akustycznej muzyce ambient, to właśnie tutaj mamy z nią do czynienia. Całość okraszona odrobiną elektroniki, łączy też elementy jazzowe i muzyki improwizowanej. Na krążku poza melancholijnym, surowym brzmieniem saksofonu lidera grupy, słyszymy staropolską sukę biłgorajską (nadającą kompozycjom ludowego charakteru), tubę, akordeon, perkusję, trąbkę, róg, klarnety czy saksofon barytonowy. Mieszanka brzmień tych instrumentów w połączeniu z tekstami, napisanymi specjalnie do muzyki Nidzworskiego, czytanymi przez wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna, tworzą niezwykle nowatorskie, momentami awangardowe brzmienie na przecięciu muzyki filmowej, klasycznej, etnicznej i „muzyki fiordów”. Współpraca Seweryna i Nidzworskiego zaowocowała kompozycjami esencjonalnymi dla charakteru całego albumu.

„To jest projekt, który daje widzowi czas. […] Teksty są piękne, nagraliśmy kilka wersji. […] Muzyka, to co stworzył Szymon wpłynęło również na mnie i to mi pomogło przy pracy. Dlatego też myślę, że to On stworzył mnie, że to On stworzył mój głos. Taki jaki słychać w tym nagraniu.”
-– (Andrzej Seweryn)

Krążek docenił także Warner Music Poland, który został oficjalnym dystrybutorem albumu.

Przygotowaliśmy dla Państwa mały wycinek tego, co ostatecznie znalazło się na płycie. Poniżej znajdziecie  linki do czterech wybranych utworów. Liczymy, że spotkają się one z Państwa zainteresowaniem:

Take a breath feat. Andrzej Seweryn

Waltz

Into the forest

Take a breath (reprise) feat. SHY

Wydawca: Plateaux Dystrybutor: Warner Music Poland Dofinansowano ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach Programu Muzyka i Taniec – Interwencje 2017