Koncertowy album Iron Maiden „The Book Of Souls: Live Chapter” już dziś w sklepach!

Jedna z największych legend heavy metalu, grupa Iron Maiden, słynie z perfekcjonizmu. Ale dzięki temu fani zespołu dostają zawsze muzykę najwyższej jakości.
Aż dwa lata trwało przegotowanie materiału na płytę koncertową. Ostatecznie wybrano na nią 15 piosenek, które Iron Maiden zarejestrowali podczas trasy „The Book Of Souls World Tour”. Tournée zaprowadziło ich do 39 krajów na sześciu kontynentach. Koncerty Żelaznej Dziewicy obejrzało ponad 2 miliony fanów. W tym kilkadziesiąt tysięcy w Polsce, 3 lipca 2016 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Z tego występu zamieszczona została na płycie piosenka „Death Or Glory”. „The Book Of Souls: Live Chapter” ukaże się w dwóch wersjach CD (standard i deluxe) oraz na potrójnym winylu. Za produkcję odpowiada basista Steve Harris oraz Tony Newton. Z albumu „The Book Of Souls” w zestawie jest sześć utworów.

– Ogromnie dużo czasu zajęło nam uzyskanie takiego efektu, który przypomina Iron Maiden live – opowiada Steve. – Godzinami słuchaliśmy nagrań z każdego z koncertów z trasy, aby wybrać materiał, który będzie spójny brzmieniowo i uchwyci zarówno wyjątkowość nowych miejsc, jak Salwador, jak i stałych punktów na trasie, jak Donington albo Wacken – dodaje.

Tracklista:
1. If Eternity Should Fail – Sydney, Australia
2. Speed Of Light – Cape Town, South Africa
3. Wrathchild – Dublin, Ireland
4. Children Of The Damned – Montreal, Canada
5. Death Or Glory – Wroclaw, Poland
6. The Red And The Black – Tokyo, Japan
7. The Trooper – San Salvador, El Salvador
8. Powerslave – Trieste, Italy
9. The Great Unknown – Newcastle, UK
10. The Book Of Souls – Donington, UK
11. Fear Of The Dark – Fortaleza, Brazil
12. Iron Maiden – Buenos Aires, Argentina
13. Number Of The Beast – Wacken, Germany
14. Blood Brothers – Donington, UK
15. Wasted Years – Rio De Janeiro, Brazil