MaxFloLab: AeSPe z nowym klipem i nową płytą

projekt – Dawid Twardowski

 

Już jutro (8.11) premiera płyty „Per aspera ad astra” dąbrowskiego rapera AeSPe. Będzie to już 2. album tzw. rekruta hip-hopu wydany w ramach inicjatywy MaxFloLab. Na MaxFloRecTV pojawił się dziś ostatni singiel zwiastujący krążek. Sprawdźcie „Miejsce na Ziemi”, czyli najbardziej osobisty numer z płyty!

– To dla mnie najważniejszy utwór na płycie. Znalazłem swoje Miejsce na Ziemi: założyłem rodzinę, stworzyłem miejsce, w którym mogę nagrywać, rozwijać swoją pasję, gdzie osiągnąłem spokój i harmonię – mówi o swoim najnowszym singlu AeSPe. – Stawiam na otwarty przekaz. Słuchacz, a przede wszystkim widz, wprowadzony zostaje w dwa światy: jawy i snu, ale to on musi zdecydować, który świat jest który – tłumaczy.

Za realizację powyższego klipu odpowiada Radosław Bereś z grupy Ace of Art. Produkcją muzyczną utworu, a także rejestracją i edycją nagrania zajął się sam AeSPe.

Miejsce na Ziemi” to już w sumie 3. odsłona albumu. Najnowsze wideo nierozerwalnie łączy się z tytułem płyty, „Per aspera ad astra”. – W każdej sytuacji musimy zastanowić się nad tym, czy osiągnęliśmy cel, czy przebywamy drogę przez ciernie. Czy miejsce, w którym się znaleźliśmy jest celem czy drogą, cierniami czy gwiazdami – wyjaśnia AeSPe. – W życiu pewne jest tylko jedno: śmierć. Całą resztę musimy zbudować sami. A im więcej mamy doświadczeń, tym bardziej doceniamy drogę, a nie cel – dodaje.

Nowy krążek AeSPe to 14 premierowych utworów i 1 bonus track. Jak na każdej płycie, raper przygotował storytellingi. Tym razem serwuje historię popularnych: Grażyny i Janusza oraz ich córki („Polska All-inclusive”). Jest też np. opowieść o toksycznych związkach („Toksyczni” ft. Greg). Produkcją albumu artysta standardowo zajął się sam. Do współpracy zaprosił również znanych i cenionych beatmakerów, takich jak: DonDe, JazBrothers, Funky Fella czy Premier Arena. Gościnnie na płycie pojawiają się także wokaliści: Kajetan Balcer oraz uczestniczka V edycji programu „Voice of Poland” w drużynie Edyty Górniak, Marta Fedyniszyn.

Wydawcą albumu w formie fizycznej jest sam AeSPe.  Krążek dostępny jest w oficjalnym sklepie MaxFlo pod adresem https://maxflosklep.pl/pl/p/AeSPe-Per-aspera-ad-astra/857. W wersji cyfrowej płyta ukaże się pod szyldem MaxFloLab – już wkrótce w całości dostępna będzie na playliście „Per aspera ad astra” na YT (link: https://goo.gl/NzpLvU). Jeśli nie chcecie przegapić tej premiery, najlepiej subskrybujcie kanał MaxFloRecTV, klikając tutaj: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1.

Więcej o MaxFloLabie, czyli oddolnej akcji promującej artystów tych mniej znanych, a zasługujących na uwagę szerszego grona odbiorców, przeczytacie tutaj: http://maxflo.pl/Lab.html.

Źródło: www.MaxFlo.pl