Pokahontaz: ruszył pre-order 4. płyty, na MaxFloRecTV nowy klip

projekt – Wojciech Lenk

 

30.10 do sieci trafił nowy klip zwiastujący „REset”, czyli 4. album Pokahontaz. Wideo towarzyszy utworowi pt. „Z buta w drzwi”. Na www.MaxFloSklep.pl rozpoczęła się przedsprzedaż krążka. Zamawiając go przed premierą, można liczyć na rabat, wlepy oraz autograf Rahima i Fokusa. Oficjalnie na sklepowe półki wydawnictwo trafi 1.12

Fokus i Rahim wracają do korzeni. Choć „REset” będzie już 4. pełnoprawnym albumem Pokahontaz, to dopiero 1. nagranym w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiadać będzie wrocławska ekipa producencka White House. Na MaxFloRecTV dostępny jest już nowy zwiastun wydawnictwa, singiel pt. „Z buta w drzwi”.

Gościnnie w powyższym wideo pojawiają się m.in.: raper Kleszcz i trener krav magi Mateusz Sog. Za realizację klipu odpowiada grupa filmowa Przedmarańcza na czele z Aleksandrem „Kopruchem” Kozłowskim. Główne sceny teledysku powstały na terenie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego. Wokale do utworu zarejestrowano w kultowym MaxFloStudio w Katowicach.

Na „REsetPokahontaz trafić ma 13 hip-hopowych utworów. W 3 z nich pojawią się goście: Kaliber 44, Bob One i reprezentant młodego pokolenia rapu, Tymek. Za gramofonami usłyszeć będzie można DJ-a Westa oraz gościnnie: DJ-a Bambusa, DJ-a Samiryi’a i DJ-a Jaroza.

Tracklista nowej płyty Pokahontaz znajduje się na https://maxflosklep.pl/pl/p/Pokahontaz-REset-PREORDER-/862. Pod tym adresem zamówić można płytę w pre-orderze. Autograf artystów, niższa cena czy pakiet naklejek – to tylko część profitów dla zamawiających wcześniej. Każdy, kto w trakcie przedsprzedaży rozwiąże zagadkę związaną z poprzednim singlem Pokahontaz, „Krzyżówką”, i poda poprawne hasło w uwagach do zamówienia, będzie miał szansę otrzymać słuchawki douszne marki JBL. Nagroda główna to przedpremierowy odsłuch krążka w obecności samego Fokusa i Rahima.

Krzyżówka nie zawiera pytań – definicje poszczególnych haseł pojawiają się w zwrotkach Rahima i Fokusa. Główne hasło ułożyć można z liter znajdujących się w przyciemnionych (szarych) polach. Słuchawki otrzyma co 20. zamawiający, który poda rozwiązanie. Wśród wszystkich autorów poprawnej odpowiedzi w dniu swoich urodzin, 17.11, Rahim wylosuje laureata nagrody głównej. Wydarzenie transmitowane będzie w mediach społecznościowych MaxFloRec i Pokahontaz.

Do tej pory, oprócz „Z buta w drzwi”, ukazały się 4 single zwiastujące „REset”. Są to: „Nowy rozdział”, „Kalendarze”, „Stawiam dziś” i wspomniana wyżej „Krzyżówka”. Patronat medialny nad płytą sprawują: Czwórka – Polskie Radio, „VAIB”, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, Anywhere.pl, Popkiller.pl, Rap-news.eu, RapDuma.pl, AllAboutMusic.pl, DlaStudenta.pl i Empik. Partnerem wydawnictwa jest fundacja Legalna Kultura promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)