Grażyna Łobaszewska / koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia pracy artystycznej w CK Agora

fot. Paweł Klein

 

Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek Grażyna Łobaszewska powraca na scenę z okazji czterdziestolecia swojej pracy twórczej. Już 19 listopada o godz. 18.00 w Sali widowiskowej CK Agora odbędzie się wyjątkowy występ artystki we wspaniałym akompaniamencie gitarowym i perkusyjnym. Oczywiście na koncercie nie zabraknie największych, niezapomnianych przebojów: Czas nas uczy pogody, Brzydcy, Gdybyś, Za szybą oraz wspaniałych, dojrzałych tekstów Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka, które w odświeżonych aranżacjach na nowo odzyskują blask.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata. Krytycy bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze wydawnictwa poświęcone pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest.” oraz „Sklejam się”.

bilety: przedsprzedaż – 45 zł/ w dniu koncertu – 50 zł

kasa CK Agora (płatność tylko gotówką): Poniedziałek – wtorek oraz czwartek – piątek godz. 8.00-16.00; Środa godz. 8.00-17.00

tel. (71) 325-14-83 wewn. 103

online na ticketpro.pl: https://www.ticketpro.pl/muzyka/jazz/553250-grazyna-lobaszewska-ajagore.html

www:

http://www.ckagora.pl/grazyna-lobaszewska-koncert-jubileuszowy-z-okazji-40-lecia-pracy-artystycznej/

Grażyna Łobaszewska „Czas nas uczy pogody”: https://www.youtube.com/watch?v=Nqbh2E6a300

FB: https://www.facebook.com/events/187439608470892/

„Zapomniana piosenka” koncert zespołu Tango Fogg w CK Agora

Zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Tango Fogg, który przeniesie nas w magiczne czasy twórców piosenki pierwszej połowy XX wieku: Andrzeja Własta, Mariana Hemara, Juliana Tuwima czy Jerzego Petersburskiego. Szlagiery Mieczysława Fogga: Jesienne róże, Tango milonga, Stary walc, Ta ostatnia niedziela, Całuję Twoją dłoń, madame – te i inne kultowe utwory zostaną odtworzone w świeżych i nowoczesnych aranżacjach 11 listopada o godz. 17.00 w Centrum Kultury Agora.

Tango Fogg to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów tamtych lat. Lat, których wspomnienia na zawsze pozostaną dla mnie bezcenne.  Michał Fogg

Tango Fogg/zapomniana piosenka to projekt stworzony przez artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu (premiera grudzień 2014). Zespół jest laureatem prestiżowej nagrody Złotego Liścia Retro 2015 XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro.

Skład zespołu:
Piotr Hajduk – śpiew
Patryk Sikora – fortepian
Michał Gajda – akordeon
Krzysztof Samela – kontrabas
Mirosław Kamiński – perkusja

WSTĘP WOLNY

Koordynator: Anna Borowska/ tel.071 325 14 83, wew.106

W ramach projektu 11/11 Wolność Kocham i Rozumiem. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

www: http://www.ckagora.pl/tango-fogg-zapomniana-piosenka/\
FB: https://www.facebook.com/events/1456089991172538/
Tango Fogg: https://www.youtube.com/watch?v=JteTFoWHVB8