Warszawa po raz drugi zostanie stolicą gitary

Druga edycja Warsaw Guitar Plus Festival zbliża się wielkimi krokami. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie amerykański gitarzysta Carl Verheyen, znany z działalności w legendarnym zespole Supertramp. 4 listopada na scenie klubu „Hybrydy” wystąpią również: argentyńska artystka Vanesa Harbek oraz Piotr Pociask Project. 

Carl Verheyen to nie tylko rozchwytywany muzyk sesyjny (współpracował w tej roli między innymi z Bee Gees i Cher, a także przy produkcji kilku kasowych przebojów filmowych), ale również ceniony wykładowca i publicysta. Od blisko trzydziestu lat nagrywa także solowe płyty. Debiutował albumem „No Borders”, ostatni – jak dotąd – „The Grand Design” ukazał się przed rokiem. Verheyen solo to piorunująca mieszanka bluesa, rocka i jazzu, oczywiście przyprawiona gitarową wirtuozerią.

Z czym kojarzy się Argentyna pod względem muzycznym? Oczywiście z tangiem i genialnym Astorem Piazzolą. Ale Vanesa Harbek udowadnia, że nad Dulce i Paraną czują również bluesa! W „Hybrydach” zagra z polskimi muzykami: Krzysztofem Pumą Piaseckim,  Łukaszem Gorczycą i Tomaszem Dominikiem.

Trzeci z wykonawców – Piotr Pociask to jazzowy gitarzysta i kompozytor, działający w różnych muzycznych projektach oraz odmianach jazzu. Współpracował między innymi z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Lorą Szafran, Stanisławem Sojką i Grażyną Łobaszewską.

– Serdecznie zapraszam wielbicieli gitarowych popisów i generalnie fanów dobrej muzyki na ten wyjątkowy wieczór w „Hybrydach”. Czeka ich solidna porcja dźwięków z najwyższej półki – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny Warsaw Guitar Plus Festival.

Bilety na festiwal dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro: https://shop.ticketpro.pl/pl/external/link?ei=36444
Oficjalna strona: www.guitarplus.pl