GODSTICKS – Faced With Rage – premiera 20.10.2017

Brytyjski zespół Godsticks zakończył pracę nad najnowszym albumem na początku 2017r. po powrocie z europejskiej trasy koncertowej, podczas której towarzyszył The Pineapple Thief. Godsticks, uznany przez magazyn „Metal Hammer” za „najbardziej specyficzny brytyjski zespół rockowy” spełnił swoją obietnicę: nowy album jest tak ciężki jak wydany w 2015r. „Emergence”, wypełnia go jednak bardziej industrialne brzmienie otoczone mroczniejszą aurą.

„Agresywny feeling i brzmienie z „Emergence” pozostało nienaruszone, lecz chyba stworzyliśmy najbardziej progresywny album w naszej karierze, choć to efekt niezamierzony!”, powiedział wokalista i gitarzysta Darran Charles. „Chcieliśmy, by „Emergence” był lawiną agresywnych, ciężkich gitar i wokalu od początku do końca, bo czuliśmy, że musimy mocno zaznaczyć nasz muzyczny kierunek. Jednak na „Faced with Rage” znalazło się więcej światła i cienia i bardziej twórczo podeszliśmy do mrocznej i agresywnej aury, którą chcieliśmy stworzyć.”

Choć do tej pory Godsticks słynęli z krótkich utworów, tym razem na albumie znalazły się dłuższe kompozycje, do których muzycy przemycili brzmienie syntezatorów. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal na plan pierwszy wybijają się gitary i wokal Charlesa. W tekstach pojawiają się ludzie, którym przychodzi się zmierzyć z emocjonalnymi konfliktami i którzy bardzo pragną zmienić swoje zachowanie bądź sytuację, w której się znaleźli.

To pierwszy album grupy nagrany w czteroosobowym składzie, w którym znaleźli się: nowy perkusista Tom Price, gitarzysta Gavin Bushell (który swoją agresywną grą udanie wspomaga Darrana Charlesa), basista Dan Nelson i lider Darran Charles (który zagrał na „Your Wilderness” The Pineapple Thief i towarzyszy im podczas koncertów).

Perkusję i wokal nagrano w uznanym Monnow Valley Studio w Walii (nagrywali tam Led Zeppelin, Black Sabbath, Feeder, Rush i Manic Street Preachers), a całość wyprodukował James Loughrey (Skindred, Manic Street Preachers, Def Leppard).

 

Lista utworów:

1. Guilt 4:31
2. Hard To Face 6:10
3. Open Your Eyes 5:04
4. We Are Leaving 6:49
5. Angry Concern 6:34
6. Avenge 3:56
7. Revere 4:24
8. Unforgivable 5:56
9. Everdrive 8:02
10. Fame And Silence 5:03