KING CRIMSON – Sailors’ Tales 1970-1972 box set – premiera: 3.11.2017

Imponujący, pięknie wydany zestaw, na który składa się aż 27 krążków: 21 CD, 4 blu-ray i 2 DVD – wszystkie audio.

Na 3 CD zamieszczono opracowane przez Stevena Wilsona i Roberta Frippa miksy stereo albumów „In The Wake Of Poseidon” (1970), „Lizard” (1970) i „Islands” (1971) oraz nagrania dodatkowe. 6 kolejnych CD to rejestracje wczesnych koncertów składu znanego z „Islands” – z Niemiec (pierwszy raz na CD) i Wielkiej Brytanii (1971). Na 9 CD znalazły się nagrania koncertowe (część pierwszy raz na CD i/lub wcześniej niepublikowane w żadnej wersji) z amerykańskiej trasy z 1972r., w tym nowy miks stereo z Summit Studios i poszerzona wersja „Earthbound”. Na 3 CD zamieszczono przesłuchania do składu znanego z „Islands” oraz dwa jeszcze niezidentyfikowane koncerty z 1972r. (wszystkie dotąd niepublikowane). 3 krążki blu-ray zawierają główne albumy studyjne w wersjach 5.1 surround i stereo przygotowanych przez Stevena Wilsona i Roberta Frippa, remastery przygotowane na 30-lecie zespołu (wszystkie w wersji 24/94 high resolution) oraz liczne nagrania dodatkowe. Blu-ray z „Lizard” zawiera materiał z przesłuchań z CD 19/20, blu-ray z „Islands” to także 4 koncerty z Zoom Club, Marquee Club, Plymouth, Glasgow i Detroit – wszystkie z 1971r. Blu-ray z trasy „Earthbound” zawiera rejestrację koncertu w Summit Studio – to jedyne nagranie z amerykańskiej trasy 1972r., które zachowało się w wersji multi track, a tu prezentowane jest w nowych miksach stereo i kwadro oraz „Schizoid Men” – 46-minutową sekwencję różnych wersji utworu „21st Century Schizoid Man” pochodzącą z albumu „Ladies of The Road”. To także dwa niedawno odkryte koncerty w wersji stereo high-resolution i wszystkie istniejące nagrania koncertów z konsolety z amerykańskiej trasy z 1972r.” Wilmington, Nowy York (2 koncerty), Chicago (tylko dwa utwory), Detroit, Jacksonville, Orlando, Pittsburg, Milwaukee, Peoria, Indianapolis i Denver (2 koncerty). 2 DVD to poszerzone wersje „Earthbound”, Summit Studios, „Schizoid Men”, Nowy Jork 1972 i niedawno odkryte nagrania koncertowe.

Całość mieści się w kwadratowym pudełku o wymiarach 29x29cm razem z książeczką, pamiątkami i kodem umożliwiającym ściągnięcie jeszcze jednego koncertu.

Kiedy obecny skład King Crimson wykonuje sporą część materiału z albumów „In The Wake Of Poseidon”, „Lizard” i „Islands”, cały świat zyskał potwierdzenie tego, co fani wiedzieli od dawna: nagrania z tego okresu są w katalogu King Crimson równie ważne jak z pozostałych. Ten niezwykły zestaw dokumentuje niezwykle ważny czas w historii zespołu i udowadnia, że lata pomiędzy premierami albumów „In The Court Of The Crimson King” i „Larks’ Tongues In Aspic” aż kipiały od nowatorskich rozwiązań, eksperymentów i energii przekraczającej granice gatunków muzycznych.

 

ROCK-SERWIS  poleca

Wykonawca: KING CRIMSON

Tytuł‚:  Sailors’ Tales 1970-1972 box set

Nr katalogowy: KCCB4
Nośnik: 21CD+2DVD+4BD boxset

 

Data premiery: 3.11.2017
Wytwórnia: Panegyric