BUSLAV, LOR i EDYTA GÓRECKA – oto goście koncertu City Sounds: Inauguracja !

7 października, w pierwsza sobotę nowego roku akademickiego, w klubie Stara Piwnica otworzymy jesienno-zimowy sezon koncertowy firmowany znakiem City Sounds.

Cykl City Sounds, czyli imprezy z ambitną muzyką klubową, to znana już we Wrocławiu marka koncertowa. Pojawiła się w październiku 2011 roku, rozpoczęli go Submotion Orchestra, islandzki GusGus i legenda acid jazzu, Us3. Od tego czasu regularnie pod tym szyldem grają polscy i zagraniczni eksplorujący hip hop, trip hop, soul, elektronikę, ambitny pop, taneczną mieszankę klubowych rytmów, jazzu i niezbyt inwazyjną alternatywę. W ubiegłym roku pierwszy raz zorganizowano City Sounds Showcase, czyli prezentację młodych artystów kojarzonych z cyklem, w kwietniu tego roku sceną zawładnęły wokalistki w koncercie „Kobiety mają głos!”, teraz czas na jesienną edycję, podczas której zagrają Buslav, Lor i Baasch.

Buslav to multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Wieloletnie i międzynarodowe doświadczenie muzyczne przyczyniło się do powstania jego autorskiego projektu. Organiczny charakter twórczości Buslava, jest wynikiem świadomego, szczerego oraz osobistego podejścia do muzyki. Jego debiutancki album to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic. To opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach ujętych w niebanalne dźwięki.

Lor to grupa tworzona przez utalentowane nastolatki z Krakowa: Julię Skibę (komponuje i gra na pianinie), Paulinę Sumerę (pisze teksty), Jagodę Kudlińską (śpiewa) i Julię Błachutę (gra na skrzypcach). Zespół prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, Sóley, Agnes Obel, czy Birdy.
Lor powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu Ogród Szczęśliwych Zmarłych Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka The Garden of Happy Dead People. We wrześniu tego samego roku powstał teledysk do utworu Windmill, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i zainteresowaniem takich mediów jak TVN czy Polskie Radio.
Zespół miał okazję zagrać na takich wydarzeniach jak: Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, a także supportował norweską artystkę Aurorę.
16 lutego 2017 ukazał się najnowszy klip zespołu do utworu Keaton.

Edyta Górecka tworzy razem z przyjaciółmi: Radkiem, Rafałem, Bartkiem i Michałem. Wspólną pracę rozpoczęli roku temu, gdy w ogrodzie zagrali swój pierwszy koncert dla znajomych, wtedy to też powstał ich utwór „Sierpień”. Następnie udział i wygrana w dwóch ważnych konkursach: Skoda Auto Muzyka z ramienia Katarzyny Nosowskiej i Krakowskie Synestezje utorowały im dalszą muzyczną drogę.
Zainspirowani brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień tworzą utwory, o tekstach natchnionych literaturą, wydarzeniami i towarzyszącymi przemyśleniami.
Muzycy, w marcu tego roku wydali swoją debiutancką EPkę „Portrety”. Do tej pory supportowali między innymi takich artystów jak Mikromusic, LemOn czy Patrick The Pan. Wiosną wystąpili na festiwalu Spring Break. Byli nominowani do Opolskich Debiutów 2017, a tego lata zagrali m.in. na Slot Art Festiwal, Cudawiankach w Gdyni czy Festiwalu w Jarocinie.

7.10.17 godz.20.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
City Sounds: Inauguracja
BUSLAV, LOR, EDYTA GÓRECKA
bilety: 20 zł – 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: http://starapiwnica.com.pl/bilety/www.biletin.pl,www.ticketpro.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl