Supergrupa P.A.R.K. premierowo w Katowicach

Jednym z wydarzeń pierwszej edycji Katowice Music Colours Festival będzie premierowy  koncert śląskiej supergrupy P.A.R.K. Określenie „supergrupa” nie jest absolutnie na wyrost w kontekście tego kwartetu. 

Dwóch muzyków legendarnego SBB, jeden z najlepszych polskich basistów oraz wirtuoz gitary elektrycznej – taki skład gwarantuje muzykę przez duże M.

– Powołanie do życia zespołu w tej konfiguracji personalnej było kwestią czasu. Z Andrzejem Ruskiem współpracuję od wielu lat, z Jurkiem Piotrowskim grałem przez prawie dekadę, z Antymosem Apostolisem też zagrałem sporo koncertów. Inicjatywa wyszła ode mnie, ale że tak powiem, spotkała się z wielką przychylnością a myślę że i ciekawością co takiego zdarzyć się może grając w takim właśnie kwartecie – mówi Grzegorz Kapołka, pełniący również funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu.

– Każdy z muzyków ma jak sądzę niemałe osiągnięcia na scenie muzycznej, mają wszyscy muzycy ogromne doświadczenie i na tym polu widzę ogromne możliwości zespołu – dodaje.

Pytanie, która z pewnością nurtuje fanów dokonań wspomnianej wyżej czwórki muzyków brzmi: jakie utwory znajdą się w koncertowej setliście? Dorobek członków kwartetu jest przebogaty, starczyłoby materiału na wypełnienie kilku koncertów…

– Repertuar składał się będzie wyłącznie z naszych autorskich kompozycji. Zagramy utwory z płyt solowych moich i Antymosa, ale będą też kawałki napisanych specjalnie dla projektu P.A.R.K. Całość będzie utrzymana w konwencji fusion, co daje nam wielkie pole do działania na scenie – mówi Grzegorz Kapołka.

Sceniczna premiera formacji P.A.R.K już 14 października w sali audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Czy będzie to jedyny, ekskluzywny występ kwartetu?  – Czas pokaże czy pogramy dłużej, ale ja w to wierzę mocno i jestem przekonany że moi muzyczni i nie tylko, przyjaciele również.. – podsumowuje pomysłodawca zespołu.

Bilety na Katowice Music Colours Festival dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro.
https://www.ticketpro.pl/muzyka/2184382-colours-festival-bilety.html

Zagraniczną gwiazdą imprezy będzie znakomity amerykański gitarzysta Eric Gales. Skład wykonawców uzupełnia kwartet Stanisława Sroki.