Premiera solowego albumu Macklemore!

Pierwsza od 12 lat solowa płyta połowy przebojowego duetu Macklemore & Ryan Lewis, czyli Benjamina Hammonda Haggerty’ego, jak naprawdę nazywa się Macklemore. Album nosi tytuł „Gemini” (z ang. bliźniaki) ponieważ spod tego znaku jest pochodzący z Seattle artysta.  

Materiał promowała jako pierwsza piosenka „Glorious” z udziałem Skylar Grey. W teledysku do niej pojawia się 100-letnia babcia Macklemore’a. Dzień w dzień utwór jest odtwarzany w streamingu przez 1,8 mln userów

Macklemore feat Skylar Grey – Glorious

Posłuchaj Albumu

W drugiej piosence zwiastującej album, „Marmalade”, gościem jest Lil Yachty, który występuje również w klipie, obok mini odpowiednika Macklemore’a. Widać też w nim legendę futbolu amerykańskiego Marshawna Lyncha. Oprócz wymienionych gości na płycie „Gemini” pojawia się  również Ke$ha, zespół Migos, raper Offset, wokalista Eric Nally oraz wschodząca gwiazda neo-soulu z Londynu – Dan Caplen.

„Zawsze staram się dobierać szeroką paletę dźwięków, warstw, nastrojów. Pracując nad tym albumem, byłem mentalnie we właściwym miejscu, przez większość czasu. Jeżeli jestem w dobrym nastroju, szczęśliwy, na pewno znajduje to odbicie w moich piosenkach” – mówił Macklemore o płycie w rozmowie z Zane’em Lowe’em.

Poprzednie solowe dzieło 34-letniego Macklemore’a, to „The Language Of My World” z 2005 roku. Siedem lat później ukazała się wspólna płyta wokalisty z Ryanem Lewisem „The Heist”, z której pochodzą megaprzeboje „Thrift Shop” (diamentowy singel w USA), „Can’t Hold Us” (sześciokrotna platyna w USA) oraz „Same Love” (potrójna platyna w USA).

W duecie z Ryanem Lewisem Macklemore doczekał się dwóch singli z rzędu na szczycie listy „Billboardu” oraz czterech nagród Grammy.